Tämän palstan

puoluepellet

ovat osoittaneet, että presidentinvaaleissa ei sittenkään ollut kysymys henkilövaaleista.

Itse puolueettomana kansalaisena olen kirjoittanut tälle palstalle kriittisiä näkemyksiäni ja usein minut on leimattu porvariksi vaikka olen tavallinen duunari?

Puolueeseen kuuluminen tarkoittanee sitä, että omien aivojen tuottamat mielipiteet on syytä unohtaa ja seurata puolueen mielipiteitä, puolueen arvoja, puolueen puheita, puolueen ajatuksia, puolueen tekoja, puolueen päämääriä,.... Varokaahan vaan, ettei puolueenne tee teistä lopulta aivottomia ja naurettavia nyökyttelijöitä tyyliin A.Bryggare.

9

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MINÄKIN TÄÄLLÄ

      Politiikkaa. enkä kuulu mihinkään puolueeseen,
      useimmin kuitenkin on kommentoitava halosen
      kannattajia, syystä, että kirjoituksissa
      ei ole mitään tolkkua. Täysin toteen perustamattomia juttuja, kuvitteellista
      propagandaa, mutta sehän kuuluu vasemmistoon.

    • moilanen

      Bryggare tunnetaan nyökyttelystä... halpaa

      • olemme,

        täälläkin, mutta kriittisiä..


    • vaalit oli

      elämän ja kuoleman asia. Oli niin paljon pelissä ja kun joku uskalsikin tulla heidän reviirilleen. Niinistö kesti tappion ´kuin herrasmies. Halonen ei kestänyt voittoaankaan, kun ei ollut kuvittelemánsa "kaikkien Tarja". Toisinajattelijoita ei suvaita kommunistivaltioissa, joten tulee väkisinkin kammottava tunne, että tässä eletään kommunistivaltiossa, jossa leikisti on kuitenkin demokraattisesti valittu eduskunta. Saadaanko edes eduskuntavaaleissa äänestää ketä haluamme vai pelotellaanko ja määräillään silloinkin.

      • täällä

        itkeekään häviötään ???? Etpä ole kommunistia nähnytkään jossain vain sanan kuullut ihan kuin pikku pojat toistaisivat vittu kun ovat sanan kuulleet. Ja kohta alatte huuteleen sossun elätiksi jne jne. Voin jo vastata että olen töissä ja luultavasti rikkaampi kuin sinä ja silti äänestin Tarjaa ja äänestäisin uudelleenkin NÄISTÄ kahdesta.


      • äänestitkin
        täällä kirjoitti:

        itkeekään häviötään ???? Etpä ole kommunistia nähnytkään jossain vain sanan kuullut ihan kuin pikku pojat toistaisivat vittu kun ovat sanan kuulleet. Ja kohta alatte huuteleen sossun elätiksi jne jne. Voin jo vastata että olen töissä ja luultavasti rikkaampi kuin sinä ja silti äänestin Tarjaa ja äänestäisin uudelleenkin NÄISTÄ kahdesta.

        jos olet demari ja luulet hyötyväsi Tarjan pressakaudesta. Jos olisit Suomen etua ajatteleva olisit valinnut toisin. Rikkautesikin taitaa olla Tarjan tuomaa.


      • toivo

        kesti, vai kesti. Mutta vähemmistö Suomen kansasta ei näköjään kestänyt. Onko se niin vaikeaa hyväksyä vaalin lopputulos Tarja Halonen 51,8, sauli 48,2. Muuten minä olin ihan yksin äänestyskopissa ja äänestin parasta eli numero 9. Yrität väittää, että sinä et isenäisesti saanut toimia äänestystilanteessa. Pidä huoli, että seuraavalla kerralla avustajasi toimii tahtosi mukaisesti.


      • kesti tappion

        Niinistön kannattajat eivät tunnu kestävän.


    • suomettumiselle

      Selkärankaa ja tapoja löytyy. Matti Vanhanen ja keskusta toimi niinkuin oli luvanneet vaalin alussa.
      Niinistö käyttäytyi herrasmiehen tavoin häviäjänäkin. Mutta niukka voittaja ja hänen kannattajansa haleveksi suomen kansaa.
      "Koko kansan presidentti" näytti todelliset kantansa voitonjuhlissa punalippujen liehuessa. Lipponen valehteli Natokannastan pyydettäessä jne.
      Vanhaa nevostoliiton tyyliä, vai kuinka?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      35
      11467
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      63
      9940
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      150
      5619
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3794
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3760
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3645
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3388
    8. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      24
      3193
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      65
      2835
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      79
      2623
    Aihe