atooppinen ihottuma ja akne?

mulla on atooppinen iho ja akne..miten aknea voisi hoitaa?roaccutan kuuri mahdoton ihon muutenkin kuivuuden takia?
1703
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itselläni oli paha ihonalainen akne yli 10 v. sitten - Suomen talvi-ilmasto teki oman osansa, itse huonolla hoidolla pilasin loputkin...
Apu tuli erinomaisesta kosmetolgeilla myytävästä sarjasta nimeltä GERnetic (katso vaikka googlella, missä lähistölläsi on lähin myyntipaikka) - se ei kuivata, vaam hoitaa ja ravitsee ärtynyttä ihoa lempeästi. Ja paukulat lähtivät!! :))
Roaccuta- ym. kuurit ovat niin rankkoja elimistöll,että kannattaa harkita...

Nyt ei ole aknea enää ollut vuosiin, paitsi satunnainen näppy :) Olen enää atoopikko, toipuva sellainen...Käytän yhä laatukosmetiikkaa, siirryin sarjaan nimeltä Dr. Baumann, joka on täysin hajuton ja säilöntäaineeton. Sieltäkin saatat saada apua, mutta en ole akneen sitä kokeillut. Itse käytän sitä pitääkseni ihoni talvella kyllin ravittuna ja suojattuna. Ei kasvot hilseile enää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämättömänä kirjoitti:

mulla on atooppinen iho ja akne..miten aknea voisi hoitaa?roaccutan kuuri mahdoton ihon muutenkin kuivuuden takia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu