Onko vihreät vasemmisto vai oikeistopuolue

Mihin paikkaa poliittisessa kentässä vihreät sijoittavat itsensä ja miksi? Oikealle, vasemmalle vai jonnekin muualle...Ihmettelevä?

5

390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • seita

      eiks jo Niinistö yrittänyt tätä: Vastakkainasettelun aika on ohi

      • Niin. Pitäis vaan tietää onkos se porvarienemmistö nyt sittenkään niin suuri siellä eduskunnassa kun siihen aina vedotaan. Siks pitäis puhua puolueista niiden oikeilla nimillä eikä sijoittaa niitä kaikkia silmät ummessa porvarikenttään!!!


    • ______________

      ......

    • vihreä demari

      Toivottavasti tulevaisuudessa vasemmistopuolue, että voin joskus vihreitä äänestää. Demareissa ei aina olla tarpeeksi vihreitä.

    • vihreä kokoomuslainen

      Toivottavasti tulevaisuudessa selkeämmin oikeistopuolue, jotta voisin äänestää. Kokoomuksessa ei olla aina tarpeeksi vihreitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      73
      1167
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      78
      832
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      616
    Aihe