Oulun Seudun ammattiopisto

Olen ensisyksynä muuttamassa täältä jyväskylästä ouluun..jos joku voisi vähän kertoa että minkälainen paikka oulu on asua jne.? muukin tieto on vain hyväksi :)
8944
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

millaista on myllytullin yksikössä opiskella?

Äänestä
  • En tiedä myllytullin yksiköstä mutta Oulu on ihan kiva paikka. Sopivan kokoinen ja mahdollisuuksia harrastaakin vaikka ja mitä. Ja jos satut opasta tarvitsemaan niin tästä lähtee...:)

    Äänestä

  • oululainen kirjoitti:

    En tiedä myllytullin yksiköstä mutta Oulu on ihan kiva paikka. Sopivan kokoinen ja mahdollisuuksia harrastaakin vaikka ja mitä. Ja jos satut opasta tarvitsemaan niin tästä lähtee...:)

    kyllä aika varmasti opasta tulen tarvitsemaan(: ei ole oikein tullut käytyä oulussa kovin useasti, varsinkaan yksin.. oletkos itse opiskelija..vai?

    Äänestä

  • tuleva opiskelija kirjoitti:

    kyllä aika varmasti opasta tulen tarvitsemaan(: ei ole oikein tullut käytyä oulussa kovin useasti, varsinkaan yksin.. oletkos itse opiskelija..vai?

    Olenhan mä opiskelija. Voitko laittaa e-mail-osoitteen niin voidaan pitää yhteyttä?

    Äänestä

  • oululainen kirjoitti:

    Olenhan mä opiskelija. Voitko laittaa e-mail-osoitteen niin voidaan pitää yhteyttä?

    mielelläni en osoitettani laittais yleiseen keskusteluun :(

    Äänestä

  • opiskelija kirjoitti:

    mielelläni en osoitettani laittais yleiseen keskusteluun :(

    Ymmärrän ettei osoitetta minne tahansa kannata laittaa. Mut mä laitan omani niin voidaan jotenkin pitää yhteyttä eli [email protected].

    Äänestä

Oulussa hyvät palvelut, hyvä julkinen liikenne, menopaikkoja nuorelle mukavasti (mm. Kaarle, Giggling Marlin, Amarillo, Onnela, Radisson SAS:n yökerho, 45 Special, lukuisia pubeja) ja paljon opiskelijabileitä & opiskelijoita. Terveydenhuolto pelaa ihan ok ja vaatekauppojakin on sen verran, että ei epätoivoon vaivu. Harrastusmahdollisuuksia on aika kattavasti, melkein laji kuin laji löytyy Oulusta. Jyväskylään verrattuna hieman isompi kaupunki (n. 130 000 asukasta) ja keskusta kaupunkimaisempi, muuten varmaan aika lailla samaa kategoriaa.

Äänestä
  • kuulostaa aika lupaavalta vai miten sen nyt vois sanoa :) varmaan kyselen vielä lisää ku saan vain nyt saan päähän että mitäköhän mun piti kysyä.. kiitos sinulle :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuleva opiskelija tyttönen kirjoitti:

Olen ensisyksynä muuttamassa täältä jyväskylästä ouluun..jos joku voisi vähän kertoa että minkälainen paikka oulu on asua jne.? muukin tieto on vain hyväksi :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu