Pakko oli tänne tulla vielä mainostamaan yhtä tupakoinnin lopettamisen oikein mukavaa plussapuolta.
Lopetettiin polttaminen ukon kanssa vuodenvaihteessa. Hyvin menee eikä retkahduksia ole tullut.
Positiivisia vaikutuksia ulkonäössä ja omassa olossa on molemmat huomattu jo vaikka kuinka paljon. Ennen kaikkea on hirveän voitonriemuinen olo. Vielä ei ole syytä lopulliseen juhlaan, mutta tämäkin saavutus tuntuu hyvältä.
Ja mikä myös oikein mukavaa - ennestäänkin oikein sujuva seksielämämme on saanut ihan uudenlaista potkua. Tai lähinnä tupakoinnin lopettamisen seuraukset ovat herättäneet hilpeyttä makuuhuoneessa.
Miehellä ei ennestäänkään ollut varustus ihan pienimmästä päästä. Ja tässä eräänä kauniina kertana huomasin, että ko. kapistus tuntuu ja näyttääkin reippaasti suuremmalta kuin vielä viime vuoden puolella. Toiminut se on aina tähänkin asti (kun kyse on aika kuitenkin vasta kolmikymppisestä), mutta että tapahtuu koossa noin selkeä muutos, niin olen ihmeissäni. Ei siihen muuta selitystä olla keksitty kuin ääreisverenkierron paraneminen lakon myötä.
Että tämä kannustuksena kaikille. Eikä vähiten koko-ongelmien kanssa painiville miehille.Jos jo ennestään iso kasvaa noin reippaasti, niin ihmeitähän lopettamisen pitää tehdä myös pienemmille pileille.. ;)
Mies kasvoi kokoa..
4
2475
Vastaukset
- t.i.ruskeepaa
miehen fysiologiasta.
Penis ei kasva tiettyä kokoa isommaksi erektion eli verenkierron lisääntyessä. Se vain kovettuu. Siksi jos miehelläsi oli tupakoijana pienempi penis, se oli vain matalammantasoinen erektio ja pehmeämpi. Saattaa myös olla, että se oli niin paljon heikompi, että se eli pienempikin. Tällöin erektio lisääntyi tupakoinnin loppuessa 15 - 50 %.- ninniliini77
En kai nyt kuvitellutkaan, että se sananmukaisesti 'kasvoi', ts. ollakseen suurempi kaikin tavoin, niin lepotilassa kuin täydessä kunnossaan.
Tietenkin se johtui verenkierron lisääntymisestä. En vain ymmärtänyt moista itsestään selvyyttä mainita. Ei kenenkään penis tietääkseni ainakaan ilman kirurgin veistä varsinaisesti kasva parinkymmenen(?) ikävuoden jälkeen.
Mutta oli miten oli, niin vaikutus kuitenkin on mukavan positiivinen. Siinä touhussa, missä kokoa kait eniten kaivataan, niin sitä on myös tullut lisää.
Ja koska olen kutakuinkin varma, että koko-ongelmat ovat joillekuille miehille arkipäivää, niin tämä olisi voinut olla yksi lisäkannustin lopettamiseen. Kun kyse ei ole vain erektio-ongelmista vanhemmiten, vaan lopettaminen voi merkitä seksin paranemista (ainakin jollain tasolla ja jos ei muuta niin miehinen itsetunto kai sen koon myötä vain lisääntyy ;) ) myös nuoremmalla iällä vaikkei mitään varsinaisia ongelmia olisikaan ollut. - justiinsaniin
ninniliini77 kirjoitti:
En kai nyt kuvitellutkaan, että se sananmukaisesti 'kasvoi', ts. ollakseen suurempi kaikin tavoin, niin lepotilassa kuin täydessä kunnossaan.
Tietenkin se johtui verenkierron lisääntymisestä. En vain ymmärtänyt moista itsestään selvyyttä mainita. Ei kenenkään penis tietääkseni ainakaan ilman kirurgin veistä varsinaisesti kasva parinkymmenen(?) ikävuoden jälkeen.
Mutta oli miten oli, niin vaikutus kuitenkin on mukavan positiivinen. Siinä touhussa, missä kokoa kait eniten kaivataan, niin sitä on myös tullut lisää.
Ja koska olen kutakuinkin varma, että koko-ongelmat ovat joillekuille miehille arkipäivää, niin tämä olisi voinut olla yksi lisäkannustin lopettamiseen. Kun kyse ei ole vain erektio-ongelmista vanhemmiten, vaan lopettaminen voi merkitä seksin paranemista (ainakin jollain tasolla ja jos ei muuta niin miehinen itsetunto kai sen koon myötä vain lisääntyy ;) ) myös nuoremmalla iällä vaikkei mitään varsinaisia ongelmia olisikaan ollut.Mitä helvetin väliä sillä on miksi ja miten se kasvoi..kasvoi joka tapauksessa senkin einstein.
- t.i.ruskeepaa
justiinsaniin kirjoitti:
Mitä helvetin väliä sillä on miksi ja miten se kasvoi..kasvoi joka tapauksessa senkin einstein.
Se kovettui. Ja jos sitä ei olisi sanottu täällä, emme olisi oppineet sitä, että tytön sanoma oli se, että tupakoinnin lopettaminen parantaa nautintoa naisosapuolella. Kasvaminen ei parantanut sitä. Jos luulisit niin, yrittäisit lisätä nautintoja kasvattamalla penistä sen sijaan, että lopettaisit tupakoinnin. Rumuus on tilapäistä, mutta tyhmyys on ikuista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1705041Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa243649Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1713457Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss412971Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082719Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie302086Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky121934Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191915Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1571554Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo121515