Itävallan lähetystöön hyökätty!

zum stein

Teheranissa on raivostunut väkijoukko rikkonut Itävallan lähetystön ikkunoita...

Niin, Itävallan lipussa on tosiaankin samat värit kuin Tanskan lipussa...

Gulp! Suomen lipussa on sama kuvio kuin Tanskan lipussa...

Tässä ei nyt turhan tarkkaan katsota sitä, että kuka on syyllinen ja kuka ei?

6

480

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ranskan lippua siellä lähi-idässä, vaikkei se liity tähän asiaan mitenkään! Vammaista porukkaa, ei voi muuta sanoa. Sielläpähän hihhulit riehuvat kun ei ole muutakaan tekemistä elämälleen. Mitä ne luulee sillä saavuttavan, jos he yrittävät "häpäistä" tanskalaisia ja heidän lippuaan?

      Odottakaahan vain, niin tämä ylenpalttinen riehuminen leviää kohta myös siihen pisteesee, että aletaan syyttää myös muitakin länsimaalaisia valtioita ja siitä se soppa jo sitten syntyykin!

      • joopa joo

        Muslimit taitaa ajatella, että niiden uskonto on nii jee, että voikin kaikki muut murhata. Taitaa olla pahempia kun natsit! Mut siinähän tappavat itsensä


    • Jynskyti

      Tuskinpa se noille ihmisille pääasia onkaan, että ketä vastaan hyökätään. Tärkeintä taitaa olla "Allahu akbarin" huutaminen riehumisen ohessa. Kohteella ei ole niin väliä. Onko tanskalaisten tuotteiden boikotoiminen ja Tanskan suurlähetystöjen polttaminenkaan mitenkään järkevää, kun pitäisi vihoitella Tanskan valtiosta riippumattomalle paikallislehdelle?

    • ***

      mitä muuta noilta kivikautisilta apinoilta voi odottaa?

    • viikonloppuna

      Ruotsalainen frendini valisti minua jo viikonloppuna että paikalla oli poltettu myös Suomen lippu. Ei sen takia että Suomi olisi jotenkin osallisena vaan kristinuskon vastaisena provona.. Siniristi lippumme. Lisäksi mielenosoittajat Damaskoksessa olivat menossa polttamaan myös Suomen lähetystön, "turvallisuus" joukot kuitenkin esti tämän.

    • ...

      Eikö itävalta ole eu:n puheenjohtajamaa? Vai olenko nyt ihan väärässä? Silloinhan se tarkoittaisi, että mielenosoitukset on kohdistettu EUta ja sen puheenjohtajaa vastaan, eikä suinkaan lipun värejä vastaan.

      Olemmeko valmiita?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      118
      1409
    2. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      42
      1291
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      50
      1029
    4. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      102
      898
    5. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      51
      815
    6. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      84
      813
    7. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      77
      733
    8. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      56
      718
    9. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      34
      646
    10. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      59
      645
    Aihe