TDI hehkutulpat (vedelle) ??

Tiisselisti

Nyt ois vissiin aika vaihtaa hehkutulpat kun tuo 98 110 hv TDI ei oikein lähe käyntiin kovalla pakkasella, mutta mitä ovat Motonetistä löytyvät hehkutulpat veden lämmitykseen ? Eli mitä ihmettä pitäisikö nekin vaihtaa vai ??

3

1148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jamppa1

      on tavallaan 12 volttinen letkulämmitin. Siellä on vesiletkussa yleensä kolme tulppaa jotka lämmittää nestettä pakkasella. Ei vaikuta käynnistymiseen mitään eikä vissiin hajoa kovin äkkiä.

      • akh76

        Mä justiin vaihdoin itte ja kun kyselin kans ku yhdes paikas sanottiin että olis sellainen lämmitin niin seuraavas ei tiedetty mitää ja se nyt sentään oli yks maahan tuoja. No en olsi kumminkaan laittanu sellaisia. Oli hankala vaihtaa kolmosen ja nelosen tulpat piti putsata kierteitä että ne sai helposti kinni olis ilmeisesti ottanu 100€ vaihdosta n.1-1.5h työtä. En raaskiny viedä kumminkaan. Ostin boschsit ne kuulemma kestää meinasin eka saada väärät mutta mainittin että on kuin bensan tulpan hatut tosin paljon pienemmät niin vaihto heti toiset ilmeisesti on kahta mallia hehkuja joten kannattaa kattoa suojan alle niin saa oikeet. bosch 0 250 202 022-4n3 tuos oli tuote numero jos tarvii.


    • Anonyymi

      Muistaisiko joku tämän lämmitysosan osanumeroa tai olisiko linkkiä osaa....siis tämä johon nuo hehkutulpat tulee kiinni? Vaikuttaakohan paljon hytin lämpöihin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      10
      2898
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2527
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1393
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1330
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1211
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      959
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      853
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      786
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      27
      635
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      596
    Aihe