On se vaan kumma miten tällä palstalla presidentin odotetaan ottavan kantaa kaikenlaisiin asioihin. Taitaa olla uusavuttomat liikkeellä. Pullamössöä syöneet. Odottavat presidentin olevan joku joulupukki. Vallattoman poikamiehen luultiin auttavan tautiin kuin tautiin.
Onneksi Suomi ei ole noista ruikuttajista riippuvainen.
avuton
8
321
Vastaukset
- ääniä
erämaassa on paljon..
Se sallittakoon. Demokratiassa. - ihana ja ihanaa
Ei mitään hätää. Juuri nuo ruikuttajat edustavat härskejä yrittäjiä, jotka riistävät meitä työläisiä. Ulos maasta vaan koko sakki. Tarja on luvannut ettei hyvinvointiyhteiskunnasta luovuta. Täällä meillä on kaikki hyvin, kunhan saadaan viimeinenkin yrittäjä ulos maasta. SAK:n ja SDP:n pampuilla ja nykyisellä ja entisillä presidenteillä on rahaa (yhteinen kassa) ymmärtääkseni se riittää hyvin pari vuosikymmentä ja keksitään sitten jotain vientituotteita, henkistä osaamista. Vientituote voisi olla vaikka ammattiyhdistysosaaminen. Sitä osaamista voitaisiin tarvita vaikka Unkarissa, josta on esim. tullut Perloksen toiminnan Euroopan painopistemaa.
Hyvä Suomi, Hyvä Tarja! - enää
presidentti vastaakaan ulkopolitiikasta ja muusta sellaisesta?
- muusta kuin pakoilemisesta
Mitähän presidentti OIKEASTI tekee?
- MITÄ ITSE PYSTYISIT
muusta kuin pakoilemisesta kirjoitti:
Mitähän presidentti OIKEASTI tekee?
IKINÄ TEKEMÄÄN ... ONKO MUKAVA ARVOSTELLA MUIDEN IHMISTEN TEKEMISIÄ ... SEHÄN ON SIKÄLI VAARATONTAKIN , KUN EI ITSE TARVITSE NIISTÄ VASTUUTAKAAN OTTAA !!!
- AINAKIN
MITÄ ITSE PYSTYISIT kirjoitti:
IKINÄ TEKEMÄÄN ... ONKO MUKAVA ARVOSTELLA MUIDEN IHMISTEN TEKEMISIÄ ... SEHÄN ON SIKÄLI VAARATONTAKIN , KUN EI ITSE TARVITSE NIISTÄ VASTUUTAKAAN OTTAA !!!
TEHDÄ; MITÄ LUPAA, EIKÄ PAKOILLA, TYTTÖKULTA???? JA KERROPA NYT MEILLE KAIKILLE, MITÄ HALONEN ON TEHNYT, NIIN TULEE KERRALLA SELVÄKSI???
- TEKEMÄÄN MITÄÄN
AINAKIN kirjoitti:
TEHDÄ; MITÄ LUPAA, EIKÄ PAKOILLA, TYTTÖKULTA???? JA KERROPA NYT MEILLE KAIKILLE, MITÄ HALONEN ON TEHNYT, NIIN TULEE KERRALLA SELVÄKSI???
PARANNUKSIA , VAIKKA PRESIDENTTI AVAISIKIN TÄRKEISTÄ ASIOISTA KESKUSTELUJA ... KUNPA NIIN OLISIKIN , ETTÄ OLISI ENEMMÄN VALTAA . POLITIIKAN SISÄINEN JÄRJESTELMÄ JA VARSINKIN VALLAN HUIPULLA EI VAIN TOIMI NIIN . SITÄ AJATELLAAN NIIN HELPOSTI , ETTÄ JOS OLISI KÄYNYT VAALEISSA TOISIN , NIINISTÖN PARANTAVAN TIETYT EPÄKOHDAT IHAN " TUOST NOIN " ... SE EI VAIN PIDÄ SEKÄÄN PAIKKAANSA .
ON SELVÄÄ , ETTEI KOLMEN SUURIMMAN : DEMAREIDEN , KEPUN JA KOKOOMUKSEN POLIITTISISSA LINJAUKSISSA OLE KOVINKAAN PALJON ERIÄVÄISYYKSIÄ . NE OVAT MELKO YHTENEVÄISIÄ . EI DEMARITKAAN OLE ENÄÄ VUOSIKAUSIIN TYÖLÄISTEN ASIOITA AJANEET . JOS DEMAREISTA PUHUTAAN VASEMMISTOLAISINA , NIIN SITTEN EI TIEDETÄ MITÄ VASEMMISTOLAISUUS TODELLA ON ... SUOMESSA ON VASEMMISTON PUOLUEET ERIKSEEN . MUTTA SEN TAIDAT TIETÄÄKIN , TOIVON AINAKIN NIIN .
VOI , KUNPA TIETÄISIT EDES HITUSEN , MITEN MEITÄ NS. TAVALLISIA KANSALAISIA YRITETÄÄN KUSETTAA POLITIIKAN HUIPULTA KÄSIN ... YRITÄ OTTAA SIITÄ SELVÄÄ SINÄKIN , NIIN HÄMMÄSTYISIT !!!!
NYT PITÄISI TAVALLISEN KANSAN PITÄÄ YHTÄ JA YRITTÄÄ HANKKIA TIETOA KULISSIEN TAKAA ... SE ON KUULE TARUA IHMEELLISEMPÄÄ !!! - palstaa
muusta kuin pakoilemisesta kirjoitti:
Mitähän presidentti OIKEASTI tekee?
Selaile tätä palstaa niin näet että hän on Perloksen johtaja ja irtisanoo työntekijöitä, hän on jokaisessa kunnassa töissä ja päätää vanhusten hoidosta, hän on vakuutusoikeuden tuomari ja päättää siellä eläkkeistä ym.ym, vieläkö hänen pitäisi tehdä enemmän
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3511417- 639810
- 1445559
- 1443784
- 753740
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi373635- 403378
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal243173- 632793
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak792583