Valtionjohto toimii nyt viisaasti, kun ei ota kantaa tuohon eikä toiseen.. Nyt on järkevää olla hiljaa ja ilman mielipidettä. Tosin on väärin, että Muslimien tunteita loukattiin, kaikkien oikeus on uskonto, oli sitten millä kannalla haluaa. Antaa pölyn laskeutua ja ollaan "asian yläpuolella"
Emme halua tänne Pohjolaan Muslimien vihaa ja pakkanenkin rauhoitti heidän mielenosoitustaan...
Nyt hipi-hiljaa..
8
504
Vastaukset
- Eräs kansalainen
Niin, pää vaan piiloon pensaaseen ja kuvitellaan, ettei meitä suomalaisia kukaan muistakaan....
Sitten kun tilanne on ohi, voi viisas presidenttimme antaa arvojohtajalle kuuluvan painavan lausunnon.- on sitä
että ihminen käyttäytyy diplomaattisesti.
Juu, ei kuulu mielestäni Suomelle tuo asia, vielä.
Suomalaiset on kaukaa viisaita. - vaan järkevyyttä
Ei kyse ole piiloon menemisestä, vaan asian ulkopuolella pysymisestä ja se on järkevää. Me kaikki tiedämme miten hurjasti Muslimit mieltävät asiansa.. Ja asia ei kuulu meille ollenkaan. Aivan turha provosoida ja vittuilla yhdelle maailman suurimmista uskonnoista, mitä hyötyä?
Suomen tyyli on olla jääkaappi kaikille muille ja sitä se onkin ja hyvä niin:)
Ja Saulia kannatin 2 kertaa...
Ha-ha-ha. Jooo...Siirretään se kokoomuspellien öykkäröinti Suomen ulkopolitiikan ohjenuoraksi. Katotaan ja arvaillaan sitten mitä tulee tapahtumaan.... Tapahtuuko samaa kuin Tanskassa vai jossain muualla???
- tarja,,
Tarja Halosen mielestä Suomi saa kriisin kohdatessa symbatiaa ja muuta apua muilta EU mailta, vastavuoroisesti ymmärsin suomen auttavan muita EU maita heidän kohdatessa kriisejä.
- tiukassa
tarja,, kirjoitti:
Tarja Halosen mielestä Suomi saa kriisin kohdatessa symbatiaa ja muuta apua muilta EU mailta, vastavuoroisesti ymmärsin suomen auttavan muita EU maita heidän kohdatessa kriisejä.
Tanska ja sitä myöden Ranska ja Saksa ovat ajautuneet vakavaan uskonnolliseen sananvapauskriisiin, ja tarvitsevat pikaista symbatiaa ja muuta tukea muilta EU mailta. Mitä tekee Suomi? Ulkoministerimme tuomitsee Tanskan teot ja symbatiaa ei heru tippaakaan sananvapaudelle, pikemmin symbatiat valuvat EU:n ulkopuolelle jossa uhataan EU:n kansalaisia. Eikä symbatia ole presidentiltämme eikä vapaalta medialtamme herunut kumppaneillemme.
Tais Sauli olla oikeassa ettei symbatiaa heru kriisin koittaessa, sitä varten tarvitaan sitovat sopimukset ja velvoitteet. - tavalla
tiukassa kirjoitti:
Tanska ja sitä myöden Ranska ja Saksa ovat ajautuneet vakavaan uskonnolliseen sananvapauskriisiin, ja tarvitsevat pikaista symbatiaa ja muuta tukea muilta EU mailta. Mitä tekee Suomi? Ulkoministerimme tuomitsee Tanskan teot ja symbatiaa ei heru tippaakaan sananvapaudelle, pikemmin symbatiat valuvat EU:n ulkopuolelle jossa uhataan EU:n kansalaisia. Eikä symbatia ole presidentiltämme eikä vapaalta medialtamme herunut kumppaneillemme.
Tais Sauli olla oikeassa ettei symbatiaa heru kriisin koittaessa, sitä varten tarvitaan sitovat sopimukset ja velvoitteet.presidentti ulkopolitiikan johtajana antaisi nyt sympatiaa Tanskalle?
- samaan tapaan kuin oltiin
rähmällään Neuvostoliiton edessä.
Espoolaiset osittivat esimerkkiä rähmällään olosta muhamettien edessä kun poistivat muslimeja harmittanneet betoniporsaat kaduilta.
En tiedä onko Espoossa sikaloita mutta turvallisuuden nimissä nekin olisi syytä lopettaa ja siirtää sinne missä muslimeita ei ole.
Muuten voi tulipalot yllättää rahmällään olijat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1937297Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1293300Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161942"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?591901Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611857- 191809
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am811786Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61675Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 691393