Hei, tehdäämpäs asiallinen

missä Kouvolassa saa hyvää palvelua? Liikkeet-myymälät,virastot-pankki,julkiset kulkuneuvot,kioskit,parturit-kampaajat,ravintolat-kahvilat....Ihan mikä vaan, missä olet saanut hyvää ja asialista palvelua.
142508
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ensimmäisenä tuli mieleen grillikioski teatteria vastapäätä (en muista ko. paikan nimeä).

Äänestä
  • kyseisen grillin nimi on salpa grilli. mielestäni legendaarisella nipan grillillä on hyvä palvelu

    Äänestä

  • on nimi kirjoitti:

    kyseisen grillin nimi on salpa grilli. mielestäni legendaarisella nipan grillillä on hyvä palvelu

    hyvää palvelua: Jilli, halffi, vero moda.. Kiva asioida ko.myymälöissä :)

    Äänestä

todella,todella vaikea kysymys!Eipä ole kohdalle kolahtanut.

Äänestä

Hyvää palvelua oon saannu aina vero modassa!
Mukava asioida.

Äänestä

Kun on nykyään patjatkin. Jos on oikein pidätys päällä, tulee palkinnoksi läskisoosia ja muuta apetta. Eikä maksa mitään. Suosittelen.

Äänestä
  • Ainakin Kouvolan Anttilan kangasosastolla. Todella palvelevat ja iloiset myyjät (paitsi se yksi tumma, joka puhuu huonosti suomea).
    Ootteko käyny missään kaupassa Kuusaalla? Miten siellä palvellaan?

    Äänestä

ravintoloista Nevillessä

Äänestä

Eräpolun Siwassa sai ainekin aikoinaan tosi hyvää palvelua, myyjät olivat aina iloisia. Ja VeroModassa on ystävälliset myyjät.Eskolanmäen R-kiskalla on mukavat myyjät.

Äänestä
  • kouvolan 1 apteekki palvelu hyvää!

    Äänestä

  • asiakas kirjoitti:

    kouvolan 1 apteekki palvelu hyvää!

    Kouvolan kotipizzassa on TODELLA hyvä palvelu!
    Kannattaa käydä! muutenkin siisti paikka...

    Äänestä

  • kkkkko kirjoitti:

    Kouvolan kotipizzassa on TODELLA hyvä palvelu!
    Kannattaa käydä! muutenkin siisti paikka...

    juupa juu.. Minä kun kävin kyseisessä paikassa pizzanvääntäjän virkaa suoritti lonttikaulainen nuhrunen tyttönen, joka ei tervehtinyt ja kysy vaa et mitäs sulle. Kuka sitten hyvänä palveluna sen kokee...makuasia, kuten kotipizzan pizzatkin.

    Äänestä

mutta jos kysyttäisiin huonointa,vastauksia tuli varmasti enemmän.

Äänestä
  • Niinhän se on, että hyvää palveluakin arvostetaan vasta, kun sitä ei olekaan.

    Eräpolun Siwa ja Kaunisnurmen Ärrä ovat palvelleet inhimillisesti ja iloisesti! Nevillessä on omalaatuista, mutta hyvää palvelua.
    Kyse on pikemminkin mutkattomuudesta, inhimillisyydestä ja ystävällisyydestä, kuin kohteliaisuudesta ja pokkuroinnista, min kohdallain ainaki. Siis siitä, että myyjäkin tekee työtään ilokseen, ei vaan siksi, että "jotainhaa sitä on pakko tehä".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


galluppi kirjoitti:

missä Kouvolassa saa hyvää palvelua? Liikkeet-myymälät,virastot-pankki,julkiset kulkuneuvot,kioskit,parturit-kampaajat,ravintolat-kahvilat....Ihan mikä vaan, missä olet saanut hyvää ja asialista palvelua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu