Kuinka taustapeilin kara lähtee irti?

Otsikossahan se.. Auto on w123.
2189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

..karalla meinaat sitä millä peilin varsi on katossa kiinni? Kovalla riuhtaisulla. Näin otin sen irti W116:sta, ja samalla tavalla se taitaa olla kiinni W123:ssa. Muistaakseni siellä on ikään kuin kaksi "kuulaa", jotka leviävät ja näin pitävät peilin kiinni katossa.
Kannattaa vaikkapa tavallaan toiseen reunaan päin kallistaen riuhtaista. Hirvitti kyllä itseänikin mutta niin se lähti. Meisseleillä ym:lla tulee jälkiä verhoiluun, mutta voithan toki koettaa kammetakin jollain ekaksi, jos se ei vaikka olisi niin tiukassa.

Äänestä
  • ..lopulta irti kun kunnolla riuhtaisi. Kattelin tosin ensiksi tuon lukkomekanismin rakenteen tuosta w116:n peilistä, joka tuntui olevan paljon löysemmässä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Timo K. kirjoitti:

Otsikossahan se.. Auto on w123.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu