Demokraattisin pelisäännöin valitun presidentin kerrotaan pokkana näillä palstoilla
mm. jakavan, repivän kansaa kahtia.
Tuolla alempana ilmeisesti teini-ikäisiä lukijoita johdetaan harhaan:
presidentti ei hoida tehtäviään.
Nimim. "juupa juu" kirjoittaa presidentin tehtävistä asiaa.
Se sivuutetaan vierittämällä uutta dis-informaatiota!
Jossain mättää - lujaa!!
11
301
Vastaukset
- auttaa sinua
PRÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖTTTTTTTTTTTT
- JoopaJoo
Kyllähän tätä vasemmiston ehdokasta
markkinoitiin voimakkaasti heikompiosaisten
ja työttömien puolustajana,
globalisaation asiantuntijana, köyhien ystävänä,
koko kansan presidenttinä jne...
Kaipa sitä saa vaatia "äänelleen vastinetta"- capt.cöpenick evp
Mielestäni myös vähäosaisten asioita tullaan hoitamaan ensikuussa alkavalla
presidentinkaudella paremmin kuin niitä ehkä hoidettais virtuaalisella Niinistön kaudella.
- valikoiden,
vai etkö huomaa noita lukuisia Tarjaa ylistäviä ja Tarjan saavutuksia hehkuttavia kirjoituksia?
Eikö demokratiaan kuulu myös tietty kriittisyys?
Oletko huomannut, että voit myös suodattaa tietyt kirjoitukset kokonaan pois, tiedäthän kieltämisen kieltämisen:)- capt.cöpenick evp
Parlamentaariseen demokratiaan kuuluu olennaisesti myös oppositio myös Suomessa.
Rikoslakiinkin kirjattu henkilöön kohdistuva diskriminaatio on kiellettyä.
Nyt nettikettiäkään unohtamatta.
- lesbo!
Olisi ihme, ellei täysjärkiset ihmiset tuntisi syvää vastenmielisyyttä Tarja Halosta kohtaan.
Tarja Halonen on lisäksi Mafian kontrolloima harmaan rahan peluri!- Wirtanen
Haluttais tsekata, löytyis helposti. Kukapa kakaroiden huutelua todesta ottais?
- sinä..
Onneksi olet sinä sivistynyt Niinistön kannattaja täällä kertomassa suuria totuuksia.
- Wirtanen
sinä.. kirjoitti:
Onneksi olet sinä sivistynyt Niinistön kannattaja täällä kertomassa suuria totuuksia.
En silti äänestänyt häntä. Mies se on hävinnytkin!
- Halonen on Hitlerin ystävä
on vaalivilppi?
Minusta se on kaukana demokratiasta. Samoin se on kaukana demokratiasta, että Venäjä määrittelee kuka saa olla Suomen presidenttinä ja sitten tämä järjestetetään toiselle kaudelle vilppiä käyttäen ja kiristämällä.
Etenkin, kun Venäjällä on vallassa mielipuoli kansanmurhaaja Putin, jonka "hyvä ystävä" Halonen on. - kuten ei muillakaan ...
tämän sivun palstoilla , noteerata paljonkaan asiallisia ja fiksuja tekstejä . Kaikki epäolennaiset ja sanomaltaan tyhjät kirjoitukset vievät liian ison huomion .
Nuoria ihmisiä on helppo , nykyään yllättävänkin helppo johtaa harhaan . Viisastuvat kyllä ehkä vanhetessaan , mutta se voi silloin olla jo liian myöhäistä katua . Noin 20-30-vuotiaat nuoret ovat melko oikeistolaisia ajattelutavoiltaan ja heistä on valtavan hienoa olla ns. porvareita ( ikäänkuin pisteet kasvaisivat heidän omissa ja muiden silmissä ) , tietämättä kuitenkaan sen syvemmin itseasiassa yhtään mistään . Sitten elämänkokemuksen ja syvemmän ajattelun ja tietoisuuden kasvamisen kautta ajatellaan asioista toisin .
Väitänkin , että kaikki enemmän ajattelevat ihmiset ovat piirun verran vasemmalla aatteissaan ja arvomaailmaltaan .
Itse olen todella tyytyväinen Halosen panokseen ja tehtäviensä hoitoon ensimmäisellä kaudella ... toki aina parannettavaa löytyy , mutta ei presidenttikään niistä ihan yksinään pysty päättämään , vaikka avaisikin tärkeistä asioista keskusteluja .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353