uusi maailmanjärjestys -- haaste

perusS-lle

6

260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aiheeseen

      Eräitä nykyisen Uuden maailmanjärjestyksen (NWO)piirteitä:

      Valtioiden ja kansojen itsemääräämisoikeuden ja taloudellisen riippumattomuuden tuhoaminen kytkemällä ne joko vapaaehtoisesti tai pakolla osaksi globaalia markkinatalousjärjestelmää ja ajamalla alas paikallinen (maatalous)tuotanto, jolloin ne tulevat riippuvaisiksi muusta järjestelmästä.
      Ylikansallinen tajunnantäyttöteollisuus ja mediaan sisäänrakennettu piiloviestintä takaa kansallisten identiteettien hämärtämisen. Kansalliset identiteetit on korvattava globaalilla identiteetillä. Kansalaisuus korvataan kuluttajuudella. Massojen suunnitelmallinen tyhmistäminen ja tylsistäminen viihteen avulla tekee massoista vaarattomampia.
      Kansallisten identiteettien tuhoamista helpottavat irti päässeet kansainvaellukset ja rotujen sekoittaminen. Monikulttuurista, monirotuista yhteiskuntaa tuetaan kaikin mahdollisin keinoin sekä julkisella propagandalla että piilovaikuttamisella. Kolmannen maailman todellisiin ongelmiin ei puututa, jotta kansainvaellukset jatkuisivat. Erään YK:n suunnitelman mukaan Eurooppa tarvitsee 150 miljoonaa siirtolaista Afrikan ja Aasian maista. Kun ihmisten juuret on tuhottu, heille on helppo syöttää keinotekoinen "globaali" identiteetti.
      Rahamarkkinoiden globaali, ylikansallinen hallinta (Kansainvälinen valuuttarahasto, WTO, maailmanpankki).
      "Markkinavoimat" kasvottomana Isona Veljenä.
      Massojen hallitseminen on helpointa kontrolloimalla olemassaolevia energianlähteitä sekä puhtaan ruoan ja juomaveden varastoja.
      Agendan toteuttamisessa on kunkin maan erikoispiirteet otettava huomioon ja sopeuduttava niihin.

      Kontrollointi ja hallinta
      NATO ja Yhdysvaltain asevoimat Uuden maailmanjärjestyksen väkivaltakoneistona, jota voidaan käyttää pelotteena niskuroivia valtioita (Serbia, Irak, Iran?) vastaan.
      Kansalaisvapauksien asteittainen vähentäminen "turvallisuuden" nimissä, sananvapauden purkaminen, ylikansallinen elektroninen valvonta (Yhdysvaltain kansallisen turvallisuuden osasto NSA on jo ottanut tehtäväkseen koko maailman elektronisen viestinnän seuraamisen).
      Laaja-alaisten tiedotusvälineiden alistaminen Uuden maailmanjärjestyksen edistämiseksi. Tiedotusvälineiden hallinta mahdollistaa "yleisen mielipiteen" manipuloinnin, viholliskuvien synnyttämisen ja totuuden monopolisoinnin. Tällä hetkellä noin 90% kaikista maailman viestimistä on hyvin pienen eliitin omistuksessa (mm. Murdoch).

      Hallitsemalla kielenkäyttöä ja muuttamalla sanojen merkitystä voidaan hallita ihmisten ajattelutapaa. Järjestelmän vastaiset ihmiset pyritään leimaamaan tiedotusvälineissä terroristeiksi, rasisteiksi, mielisairaiksi, tyhmiksi, yksinkertaisiksi tai vanhanaikaisiksi.
      Luodaan vihollisia. Organisoidaan ja tuetaan maailmanlaajuista terrorismia, jotta sen varjolla voidaan tiukentaa seurantaa ja kontrollointia.

      • tässä muutama

        Niinistöhän on näitä NWO (uusi maailmanjärjestys.. siis rahanvallan järjestys) miehiä.
        **''*** Mutta...
        Onhan siellä kokoomuksessa ollut hyviä talousmiehiä aikaisemminkin. Ilkka Suominen ministerinä tuhosi suomalaisomisteisen telakkateollisuuden myytiin Norjaan pilkkahinnalla.
        Olli Heinonen osallistui Soneran tuhoamiseen arvo aleni kymmenkertaisesti myytiin pilkkahinnalla Ruotsiin.
        Iiro Vinanen pelasti pankit maksati sen kansalla joka joutui sadoin tuhansin työttömäksi joka jatkuu vuosikymmeniä.

        Ja olihan se Harri Holkeri, joka vahvaa markka tukien täräytti kansantalouden lamaan ja tulos oli kuin olisi kaahattu rekalla kallioseinämään. Ainoat asiantuntijat joita hän kuunteli taisivat olla liikepankeista. Osaavia miehiä silloin kun pitää olla suuren rahan asialla!

        talonmies


    • kiinn.

      Vapaamuur.kun raamatussa sanotaan,että ei voi ostaa eikä myydä ellei ole merkkiä laitettu otsaan,tai käteen(epäillään,että se on mikrosiru)ensin niitä laitetaan pankkikortteihin sitten perustellaan,että ihossa parempi,ei katoa eikä voi varastaa.Käteinen raha poistuu,sirusta tieretään missä liikut,tämä on maailmanhall.tavoite täydellinen kontrolli ihmiseen,tällöin kansoja on helppo hallita.

      • eu piru

        Alkusoittoa,vapaamuur.tavoite,on,että koko maailma yhdistyy,jota,he yksin lopulta hallitsevat.


      • länsimaiden
        eu piru kirjoitti:

        Alkusoittoa,vapaamuur.tavoite,on,että koko maailma yhdistyy,jota,he yksin lopulta hallitsevat.

        Hallitukset,ovat liekanarussa,maailmanh.säätelee taloutta,sotia,lainsäädäntöä ym,ym he pystyvät siihen koska ovat raha maailman huipulla.ts.omistavat rahan mm amerikan valtio on heille velkaa biljoonia dollareita,muutenhan,he olisivat vaaratonta porukkaa.


    • New Kopla Order (NKO)

      Kyllä tuossa ryhmässä Suomen paras edustaja on Hesan Kopla. Kopla on tästä epähuomiosta suivaantuneena vaatinut Bilderberg-kokousten muuttamista Hesan Koplan kokouksiksi. Ulkomaalaisille vaikeasti äännettävää sanaa ei lähdetä muuttamaan vaan Hisa Kipa, Hosa Hobla, ja stadilaisille varsinkin Gosan Hebla hyväksytään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3799
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2944
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1845
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      754
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      698
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      56
      697
    Aihe