tuossa yhdessä viestissä oli linkki nettisivuille, missä näytettiin muslimien tekemä murha. pliis, oli liian rankkaa katsottavaa ja en ehtinyt sitä ajoissa sulkea. tälläkin palstalla surffaa moni teini, voi olla todella haitallista. itselle tuli todella pahamieli, vaikka siinä näytettiinkin todellinen tapahtuma, mikä todistaa äärimuslimien todellisen julmuuden.
gohar, ole tarkkana
11
798
Vastaukset
- Wonder79
Mmiksi menit katsomaan, jos kerran hauras mielesi kärsii siitä liikaa?
- ace..
Mitä mieltä sinä olet? Onko äärimuslimien tekemä murha paha, vai onko se paha, että siitä saadaan tietää? Sinulle tuli paha mieli, mutta etkö ajattele murhattua? Eikö hänellä ole edes sitä oikeutta, että hänen kohtalostaan kerrottaisiin?
Eikö ole oikein, että äärimuslimien pahoista teoista kerrotaan? Onko se koko maailman tärkein asia, että sinulle tulee paha mieli? Mikä oikeus sinulla on estää totuuden julkitulemista?
Onko tämä islam palsta lasten sivu?
Sanon sinulle suoraan, että täällä on käsitelty hyvin järkyttäviä asioita. Kyllä ne tekee pahaa vanhan miehenkin sisimmässä. Totuus pitää kuitenkin tulla julki. Se on pahan vastustamista.- se paha mieli tuli?
Eiköhän ollut niin, että paha mieleni tuli juuri kyseisen uhrin puolesta. Mitä hän tunsi viimehetkinään, kun kuolema oli edessä ja sille asialle ei voi itse tehdä mitään. Kyseinen kaulan sahaaminen ei ollut karmivuudessaan läheskään niin paha, kuin uhrin mielentilaan asettuminen. Kyllä asioita voi ja pitää käsitellä niiden oikeilla nimillä, että totuus tulee julki, sattuipa nyt vaan aamukahvit menemään pöntöstä alas. Minun pahamieleni ei ole maailman tärkein asia ja sellaisena sitä tuskin pidän itsekään.
- KIELLETTYÄ**
se paha mieli tuli? kirjoitti:
Eiköhän ollut niin, että paha mieleni tuli juuri kyseisen uhrin puolesta. Mitä hän tunsi viimehetkinään, kun kuolema oli edessä ja sille asialle ei voi itse tehdä mitään. Kyseinen kaulan sahaaminen ei ollut karmivuudessaan läheskään niin paha, kuin uhrin mielentilaan asettuminen. Kyllä asioita voi ja pitää käsitellä niiden oikeilla nimillä, että totuus tulee julki, sattuipa nyt vaan aamukahvit menemään pöntöstä alas. Minun pahamieleni ei ole maailman tärkein asia ja sellaisena sitä tuskin pidän itsekään.
kertoa ihmisille (ja näyttää toteen esim. videolla) että rauhan uskonto Islam onkin murhaajien uskonto. Tapahtunutta ei voi kutsua murhaksi, koska se oli uskonnon varjolla tehty teko.
Siinä on ero ja se ero on vain Islamissa. - ave..
se paha mieli tuli? kirjoitti:
Eiköhän ollut niin, että paha mieleni tuli juuri kyseisen uhrin puolesta. Mitä hän tunsi viimehetkinään, kun kuolema oli edessä ja sille asialle ei voi itse tehdä mitään. Kyseinen kaulan sahaaminen ei ollut karmivuudessaan läheskään niin paha, kuin uhrin mielentilaan asettuminen. Kyllä asioita voi ja pitää käsitellä niiden oikeilla nimillä, että totuus tulee julki, sattuipa nyt vaan aamukahvit menemään pöntöstä alas. Minun pahamieleni ei ole maailman tärkein asia ja sellaisena sitä tuskin pidän itsekään.
>>Minun pahamieleni ei ole maailman tärkein asia ja sellaisena sitä tuskin pidän itsekään.
Kuitenkin menit Goharille varoittelemaan, ettei sellaisia saisi näyttää. En minäkään ole katsonut kertaakaan kaulan katkaisemista. Kerran katsoin vähän alusta, mutta sitten katkaisin.
Kuitenkin olen sitä mieltä, että ne videot pitää olla olemassa. Rikoksen todisteita ei saa hävittää.
Totuus islamista pitää tulla julki. Nyt alkaa olla sellainen riski, ettei totuutta enää saa sanoa koko valtakunnassa. Poliittinen johto näyttää asettuvan kielteiselle kannalle. Tästä on selviä merkkiä lehdistössä. Halutaan suojella islamia kertomalla kaikkea muuta, mutta ei totuutta.
- aiheesta
Muslimien tarkoitus on todellakin valloittaa maailma ja hävittää "vääräuskoiset" maan päältä.
Tämä hirvittävä meteli pilakuvista todistaa sen, että olemme vielä kusessa heidän kanssaan.
Jokainen saa mielestäni uskoa vaikka pihassa olevaan kantoon, se ei häiritse tippaakaan.
Taistelut ja tappamiset ovat muslimien arkipäivää, luulin että vain kiihkomuslimit ovat arvaamattomia, mutta tämä nykyinen meno osoittaa että olen väärässä. jokainen muslimi on kiihkomuslimi silloin kun on kyse heidän profeetastaan.
Jeesuksesta on tehty jos jonkinmoista pilakuvaa, jopa pornokuvia, miksi emme tapa ja mellakoi sen takia? Siinä on ero meidän ja heidän välillään, heille uskonto on KOKO ELÄMÄ, ilman uskoa heillä ei ole mitään.
Vaara ei uhkaa meteoriitin muodossa taivaalta eikä napajäätiköt ehdi sulaa ennenkuin muslimit ottavat oppia Hitleristä ja tekevät uskonpuhdistuksen.
He uskovat vakaasti tekevänsä oikein, eivät he ole pahoja, vaan täysin oman uskontonsa lumoissa. - Gohar
( ja toivottavasti aamukahvit pysyvät jo alhaalla ja olet paremmalla mielellä :) )
Yllä olevasta ohjesta selviää, että sellaisten väkivaltaisen linkkien laittaminen on kielletty. Joskus en ehkä ehdi/huomaa kaikkia viestejä ja saattaa mennä ohi - silloin kannattaa nykästä hihasta ja laittaa minulle viestiä ja tarkka viestin nimi ja kohta jossa mahdollisesti poistettava juttu on, jotta voin katsoa ja puuttua jos tarvis vaatii :)
Kyllä,olet oikeassa että uuden säännön tarkoitus on nimenomaan suojella lapsia ja nuoria vahingolliselta materiaalilta, olkoon se kuinka realistista tai asiaan kuuluvaa tahansa,koska sellaiset asiat on aikuisten maailmasta ja lasten on saatava olla lapsia, aikuiset sitten surffailkoon ja katselkoon mitä haluavat omalla vastuullaan. - Minni-Matleena
Jotkut laittavat jatkuvasti tälle palstalle kaikkia inhottavia linkkejä, vaikka seriffi on kieltänyt sen moneen kertaan. Olisi heidänkin syytä muistaa, että kaikki eivät ole yhtä paatuneita kuin he itse ovat. On todella väärin ja vastuuntunnotonta pakottaa ihmisiä katsomaan kaikkia raakuuksia, sellainen vain raaistaa ihmisiä.
- Feisal
on joilekin hyvä tietää miten käy jos alkaa taistella islamia vastaan.etkö huomaa kuinka pelko hillitsee monia nousemasta islamia vastaan
- savolaesmies
haluaisit suojella lapsia, menisit palestiinaan saarnaamaan muslimeille ja heidän lapsilleen että heitä ei aivopestäisi itsekulkeviksi pommeiksi.
Voisit oikeastaan aloittaa sen jo tällä palstalla. Näyttää nimittäin tarvetta olevan. - Minni-Matleena
savolaesmies kirjoitti:
haluaisit suojella lapsia, menisit palestiinaan saarnaamaan muslimeille ja heidän lapsilleen että heitä ei aivopestäisi itsekulkeviksi pommeiksi.
Voisit oikeastaan aloittaa sen jo tällä palstalla. Näyttää nimittäin tarvetta olevan.lapsia mutta niin haluaa suurin osa muistakin ihmisistä niin kristityistä kuin muslimeistakin. Sitäpaitsi on sekin lasten suojelemista, että vastustan tällä palstalla rehottavaa väkivaltaisten kuvien levittämistä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?1112436Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä511193Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1775122Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa323734Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1963564Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss503159Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1092884Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132468Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie532185Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191975