Hifk:lta loppui rahat !

Sheddenin palkkapyyntö ensi kaudesta IltaSanomien mukaan 500 000e ja siihen ei Matikaisen rahkeet riitä. Brändi taitaa olla viime kauden jälkeen kesäterässä?

http://www.iltasanomat.fi/urheilu/urheiluuutiset.htm#id1125910
4441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Spekulaatiot ovat spekulaatioita, mutta eiköhän tuonkaltaisen karjun kannata fyffeä pyytääkin. Dogi on tehnyt loistavaa duunia hitsatessaan nimettömästä jengistä joukkueen, josta ei heikkoa lenkkiä löydy. Juuri tuon takia koutsin rooli on nykykiekossa hyvin tärkeä ja sitä ei voi eikä pidäkään väheksyä.

Jokerithan yritti lähteä kauteen noviisi waden antamilla opeilla ja mihin kaikki päätyikään. Muumio on saanut toki jokeritkin pelaamaan edes hieman, mutta kesällä tehtyjä virheitä valmennuksessa ei voi enää muuttaa. Ammattitaitoa on se, että osaa löytää joukkueen vahvuudet ja luoda pelisysteemin sen pohjalle. Juuri näinhän Dogi skrubasi kauden alkaessa, että ifk tulee pelaamaan fyysistä ja aktiivista kiekkoa, koska materiaalista ei löytynyt rusettiluistelijoita. Tämä kaikki kertoo vain osaamisesta.

Luulen, että Dogi on tehnyt jo alustavan diilin jonkun nhl seuran kanssa ja
palaa takaisin pohjoisamerikkaan yhtä mestaruutta rikkaanpana. Jokainen ifk:n kannattaja voi olla vielä vuosienkin jälkeen tyytyväinen tähän karjuun, joka toi tuulahduksen menneistä kultaisista ajoista suomalaiseen ja stadilaiseen kiekkoiluun.

Äänestä
  • Pukki teille käy niin kuin viime keväänä...eli mestaruus juna meni ja iso "paha" ifk jäi rannalle ruikuttamaan...

    Äänestä

entäs sitte.. joillain joukkueilla menee paremmin joillain huonommin. se siitä. mutta tosi asia on: JOKERIT ON KYMMENE KERTAA HUONONPI KU HIFK!

-minä ja mminun kirjotusvirheet-

Äänestä

muuten lähtöisin HIFK:stä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


DjToiveetSucks kirjoitti:

Sheddenin palkkapyyntö ensi kaudesta IltaSanomien mukaan 500 000e ja siihen ei Matikaisen rahkeet riitä. Brändi taitaa olla viime kauden jälkeen kesäterässä?

http://www.iltasanomat.fi/urheilu/urheiluuutiset.htm#id1125910

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu