paljonko oli linja-auton nopeus kun se ohitti kuorma-auton 80:n rajoituksella??? Paljonko yli sata??? Siitä päätellen,minkävärisiä tarroja oli kolariautoissa,vauhti oli 120-130.
kertokaapa
piikivi
8671
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Poliisin mukaan kumpikaan osapuoli ei piirtureiden mukaan ollut ajanut ylinopeutta (luki lehdessä).
kolarissa oli valtion tukema sexpresskaaharibussi
te saatte noi bussieen nopeudet kun olen niitä romuja ajanut ja edustamani yrityksen autot ei yksikään kulje yli sataa suurin osa noin 97-98kmh. ja ne tarkastetaan joka katsastuksessa. vie mikrasi nopeusmittarin tarkastukseen.
jostain kumman syystä sillä dösällä pitää olla aina kaikki pelissä,eli se satku taulussa tiellä kun tiellä!
Eipä ollut kolaribussilla 100 taulussa. Ei kannata kertoa perättömiä.
kerropa tiedoitus väline tai tiotlähde mistä tiedät mikä oli bussin vauhti?ohitti kuorma autoa mikä ajoi 80km/h,eli varma yli nopeus!
bussithan ajaa aina ylinopeutta,mutta rekat ei vaikka nopeus 90-95 kun lakihan sallii rajottimen olla siellä. eikä rekka miehet tee ajovirheitä konginkankaallakin se oli rajottimen vika.
sillä nopeudella on kun on omallakaistalla ja tulee kohtaamis onnettomuus ei se bussi sitä rekkaa itseensä vetänyt. ja uusien tietojen mukaan rekka tuli suoraan keula edeltä bussia päin ei heittelehtiny vaan nukkui siksi vangittu koska suomessa ei saa nukkua eikä ajaa kännissä sama rangaistus.