Ehdin lukea sen ja juttusi oli todella asiallinen, mutta kuitenkin erittäin kiusallinen Islam-yhteisölle, siksi se hävisi noin puolessa minuutissa.
Näistä ei haluta puhua, eikä antaa muidenkaan kuulla, vaikka se on jokapäiväistä totta Islamilaisissa maissa.
Kirjoita viestisi "Maailman menoa"- palstalle. Siellä se saa olla, koska siellä ei ole nettiseriffinä muslimia.
Tallensin juttusi itselleni, koska tiesin, että se häviää heti. Tehkää muutkin niin.
Sinä joka kirjoitit
4
570
Vastaukset
- palstalainen ,.
Gohar on hurjana. Mahtaa olla pinna kireällä. Plakaattia kantavan muslimin kuvaa ei saa esittää, vaikka he saivat pitää mielenosoituksensa.
- Gohar
Goharilla ei ole koskaan pinna kireällä,mutta kaikki väkivaltaan lietsominen täällä on pannassa kyllä: sillä ei ole merkitystä kantaako sitä plakaattia muslimi,kristitty,ateisti taikka vaikka joulupukki, mutta jos kuvan henkilö huutelee mitä huutelee ( holocaustia oli ko kuvan aiheessa) niin se on silloin väkivaltaan yllyttämistä.
- kun vastaat joskus
Gohar kirjoitti:
Goharilla ei ole koskaan pinna kireällä,mutta kaikki väkivaltaan lietsominen täällä on pannassa kyllä: sillä ei ole merkitystä kantaako sitä plakaattia muslimi,kristitty,ateisti taikka vaikka joulupukki, mutta jos kuvan henkilö huutelee mitä huutelee ( holocaustia oli ko kuvan aiheessa) niin se on silloin väkivaltaan yllyttämistä.
etkä aina vain poista niitä viestejä.
Kerro nyt kuitenkin, miksi poistit tuon linkin missä kerrottiin 17-vuotiaan tytön hirttotuomiosta.
Oliko siinäkin jotakin hirttämiseen kiihottamista, vai miksi normaali uutinen, jossa sovelletaan Islamin lakeja, pitää poistaa? - SampoRadikaali
kun vastaat joskus kirjoitti:
etkä aina vain poista niitä viestejä.
Kerro nyt kuitenkin, miksi poistit tuon linkin missä kerrottiin 17-vuotiaan tytön hirttotuomiosta.
Oliko siinäkin jotakin hirttämiseen kiihottamista, vai miksi normaali uutinen, jossa sovelletaan Islamin lakeja, pitää poistaa?Sen takiahan tämä 17-vuotias hirtettiin, jotta se olisi varoittava esimerkki muille tytöille.
Kuoliko tyttö turhaan, kun hänen kuolemaa ei saa käsitellä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1524934Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa193575Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1603381Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss352861Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu982611Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181863Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky101645Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1511485Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo111482Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut111277