The skeleton key...

Onkohan kyseiseen leffaan tulossa jatko osaa? Ainakin omasta mielestäni se loppui jotenkin oudosti,vai sitten loppua kohden putosin kärryiltä,sekin on kyllä mahdollista..:D Vai jäikö se tyttö lopullisesti siihen mummon ulkomuotoon..:D Muuten kyllä leffa oli hjyvä,toimintaa riitti..=)

5

892

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....tule koskaan jatko-osaa. Menis hyvä idea pilalle. Olihan se loppu aika yllättävä ja käänteet tapahtu niin nopeasti, että siinä helposti saattaa mennä sekaisin, mitä tapahtuu. Mutta kyllä siinä niin kävi, että nuori nainen jäi vanhan naisen ruumiiseen loppuajaksi. Ja samahan oli käynyt tälle vanhalle miehelle aikaisemmin. Tämäkin elokuva avautuisi ehkä enemmän, jos sen jaksaisi katsoa toistamiseen. :)

      • Juu,täytyypä tässä joskus katsoa leffa uudestaan,niin jospa se avautuisi ehkä enemmän kun nyt ensimmäisellä kerralla..=)


      • ..mielestäni..
        Miina05 kirjoitti:

        Juu,täytyypä tässä joskus katsoa leffa uudestaan,niin jospa se avautuisi ehkä enemmän kun nyt ensimmäisellä kerralla..=)

        ..että siis. Silloin kun tämä tummaihoinen palvelijapariskunta esitteli isäntäväkensä lapsille hoodoota, heidän henkensä siirtyivät lapsiin ja lasten heidän kehoihinsa, ja hurjistunut isäntäväki vieraineen lynkkasikin todellisuudessa lapset. Tämä hoodoo-pari jatkoi elämäänsä lasten kehoissa - heidänhän sanottiin asuneen kahdestaan talossa aivan vanhuuteensa asti, jolloin he myivät talon jollekin toiselle parille ja pian sen jälkeen kuolivat... vaan luonnollisesti hoodoo-pari (en nyt muista nimiä joten olkoot tässä tekstissä hra&rva hoodoo, tarkoittaen siis juuri tuota tummaihoista palvelijapariskuntaa) oli siirtynyt näitten uusien asukkien sisälle. no, nämäkin kehot olivat jo kovin vanhenneet joten hra hoodoo oli siirtynyt tähän nuoreen asianajajaheppuun ja rva hoodoo siirtyi leffan lopussa tähän päähenkilönaiseen (jonka nimeä en myöskään muista). ja päähenkilönais päätyi vanhan naisen kehoon... ja ilmiselvästi hoodoo-nais suunnitteli siirtyvänsä päähenkilön tummaihoisen ystävän kehoon.
        ärsyttävä elokuva kun päähenkilölle kävi köpelösti! mutta piristävän erilainen jenkkikauhuleffa.


    • tiara

      se tyttö jäi lopullisesti sen mummon ruumiiseen.musta se loppu just teki siitä tosi hyvän elokuvan,ku ne orjat oli nii hyvin toteuttanu sen huijauksen. vaikka olihan se vähän surullista ku se tyttö ei voinu tehä mitään ku se sen kaverikaan ei tajunnu.

    • Juu,kiitos kaikille kun selvennitte sen lopun miulle..=) Katsoin tuossa leffan uudestaankin ja ihan ajatuksen kanssa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      57
      5572
    2. Haluat nainen torjua minut

      Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si
      Ikävä
      78
      4312
    3. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      54
      3602
    4. Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?

      Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää
      Maailman menoa
      62
      3353
    5. Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat

      En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?
      Maailman menoa
      102
      3342
    6. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      10
      3070
    7. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      110
      2849
    8. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      64
      2287
    9. Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan

      kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai
      Maailman menoa
      129
      2264
    10. Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti

      Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit
      Tv-sarjat
      33
      1768
    Aihe