Club3d ge force 6600gt:n mielipiteitä

Aika paljon ollu kirjoituksia tästä 6600gt kortista niin ajattelin kysyä niiltä kellä kokemusta kyseisetä kortista.Club3d ge force 6600gt:n mielipiteitä siitä, hyviä/huonoja puolia,/toimivuus?

Galluppi:)
4617
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Itselläni on tuo XFX tehtaan kellottama GeForce 6600gt 128mb ja tosi hyvin on toiminut (puol vuotta) ei mitään ongelmia.

Yksi "huono" puoli tässä on että meinaa kortti käydä aika kuumana n.60c. Ja ihmeellistä on kun asentelin windowssin uudelleen niin everest ei enään näyttänyt
kortin lämpötiloja vaikka ennen on näyttänyt?

Luulen että tuo Club3D:n 6600Gt on ihan yhtä hyvä...

Äänestä

Mun tunne on se, että jopa GeForce 6600GT kortti alkaa olla menneen talven lumia, wanhaa roinaa siis. Tätä se on näiden halpis-mid-korttien kanssa, niillä ei pelailla kauvan ja sehän on kortinvalmistajien ideakin. Osta tämmöinen mid tason kortti joka pelittää puolivuotta ja kalliimmat enemmän... näin se vaa menee..

Toki jotkut nyt sanoo, että kyl vaan mun kortti pelittä, niin, pelittäähän se GeForce4-Ti kortitkin kunhan vaan detaljeja laskee tarpeeksi alas, mutta grafiikat ovat todellakin alatasoista sitten. Näiden grafiikat vastaa todellakin pari-kolme vuotta sitten tehtyjen pelien graffaa, eikä näillä saada täyttä nautintoa pelistä irti.

Äänestä
  • Kyllä 6600GT on viä hyvä ja sillä pelaa viä pitkään.
    Itse pelaan vielä 9600XT kortilla joka on tuplasti vanhempi kuin 6600GT.

    Luulot ylittää usein tiedot meidän intoilijoiden keskusteluissa.

    9600XT riittää vallan mainiosti vielä satunnaiselle pelaajalle. Ja asetuksetkin voi laittaa ihan näteiksi ja resonkin 1024x768 tasolle (paitsi FEAR)

    Itse olen kuitenkin intoilija. Tahdon että kaikki on kaunista ja minua ärsyttää suunnattomasti jos peli välillä hidastuu tai töksähtää (aivan arkista 9600XT:n kanssa) Siksipä koneeseeni ilmestyy kohta 7800GS. 9600XT:n lahjoitan kaverille jonka mielestä FEAR oli hyvä peli ja pelasi sen äkkiä läpi (radeon 9200 kortilla). Itse en ole vielä pelannut kyseistä peliä läpi koska minua ärsyttää se pelinopeuden vaihtelu liikaa.

    Meitä on moneksi.

    6600GT on tosi nopea ja ihastuttaa varmasti ne joiden mielestä FEAR oli tosi hyvä 9200 sarjan radeonilla. 7800 sarjan korttiin verrattuna se on taas aivan paska ja X800XLkin tajoaa tuplasti enemmän pelinopeutta.

    Äänestä

tuo kortti (AGP). Ihan hyvä peruspelaamiseen, mutta uusimmissa peleissä hienoudet saa jättää pois 1280x1024 tasollakin. Eli kyllä tän kortin aika helposti kyykyttää. Kortin hinta/tehosuhdettahan aiemmin kehuttiin, mutta jos meinaa enemmän pelailla ja tykkää nätistä kuvasta, niin ei voi enää suositella.
Omasta mielestäni GF 7800 GS (AGP) tai 7800 GT (PCIe) ovat Nvidian puolelta suositeltavia. Hintaa kyllä on tuplasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikuisuus puheenaihe:) kirjoitti:

Aika paljon ollu kirjoituksia tästä 6600gt kortista niin ajattelin kysyä niiltä kellä kokemusta kyseisetä kortista.Club3d ge force 6600gt:n mielipiteitä siitä, hyviä/huonoja puolia,/toimivuus?

Galluppi:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu