Näin viimeyönä sellaista unta,että poikaystäväni petti minua. Ensin hän oli onnellisesti kanssani ja kun hän lähti luotani, hän menikin toisen naisen luokse. Näin heidät yhdessä ja loukkaannuin syvästi. Poikaystäväni tuli luokseni anteeksi pyydellen. Kun en antanut heti anteeksi, hän lähti ja kun myöhemmin menin hänen luokseen puhumaan asioista oli se nainen taas hänen kanssaan. Huusin naiselle ja poikaystävälleni, haukuin molempia ja lähdin pois. Itkin melkein koko unen läpi. Muutin unessa jostakin syystä italiaan hetkeksi aikaa äitini ja äitini miesystävän kanssa. Yhtäkkiä siellä kuitenkin oli poikaystäväni ja tämä nainenkin. Kun uni eteni, tuli kokoajan uusia naisia joiden kanssa hänellä oli ollut jotain meneillään.En pystynyt kuin itkemään ja aina kun yritin soittaa poikaystävälleni, hän ei vastannut.
Tautatietoa:
Kun aamulla heräsin, en enää halunnut nukahtaa uudelleen sillä uni järkytti niin paljon. Olimme edellisenä iltana riidelleet poikaystäväni kanssa ja aina riidellessämme, kun yritän soittaa hänelle, hän ei vastaa. Olemme seurustelleet kohtaa kolmevuotta. Kaksi kertaa olemme lyhyeksi ajaksi eronneet. Ensimmäisellä kerralla siksi että poikaystäväni vaihtoi minut toiseen(siitä on jo yli vuosi),halusin kuitenkin yrittää uudelleen ja aloimme seurustella uudelleen.
En ymmärrä miksi taas näen tuollaisen unen. Viimeksi näin niitä silloin, kun olimme juuri palanneet pettämisen jälkeen yhteen, mutta olen mielestäni päässyt siitä kuitenkin kohtalaisen hyvin yli(siis että en enää mieti sitä joka pvä). Johtuiko se vain riidasta joka meillä oli? Minua on kyllä häirinnyt se, että aiemmin poikaystäväni valehteli minulle monista asioista ja edelleen minun on siksi vaikea luottaa.Sain vasta vähän aikaa sitten kuulla, että kun palasimme takaisin yhteen ja poikaystäväni sanoi tämän suhteen loppuneen melkein heti kun se alkoi, niin todellisuudessa se loppui vasta kun me palasimme yhteen(sen tiedän etteivät he pahemmin olleet nähneet tai mitään, mutta poikaystäväni ei kuitenkaan ollut eronnut tästä).Poikaystäväni muutti toiselle paikkakunnalle opiskelemaan jokin aika sitten. Toivottavasti pystyt auttamaan!
NUKKUMAIJATAR!
2
221
Vastaukset
Kertoo omasta epävarmuudestasi suhteessanne. Et voi luottaa poikakaveriisi. Lisäksi sinulla voi olla huono itseluottamus, josta muodostuu myös kyky luottaa toiseen. Rikotun luottamusken uudelleen rakentaminen vie usein aikaa ja sitä, että toinen on rakastava ja huomioiva. Riita edellisenä päivänä ja puhelimeen vastaamattomuus (yhteytenne on poikki) varmaan sai aikaan tämän unen. Vanhat tunteet hylätyksi tulemisesta nousevat pintaan ja näet unta, että sinut hylätään. Onko suhteenne nyt muuten onnellinen? Miksi riitelette? Kuka aloittaa riidat ja mistä riitelette? Joku aisa voi olla edelleen välillänne käsittelemättä, kun syntyy riitoja, mitä on niiden taustalla?
- kiitos
vastauksesta! Suhteemme ei todella ole onnellinen ja riitelemme hyvin usein. yleensä minä olen se joka riidat saa aikaan, kun alan puhumaan siitä että mielestäni poikaystäväni ei anna minulle tarpeeksi huomiota jne. sitten hän suuttuu kun sanon siitä koko ajan ja riita on valmis. Uneni oli varmasti joo riidan aiheuttama..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä2811508Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa584086Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1183271Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1722582Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1112335Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh2061875Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3241190- 67983
Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta20937- 65828