Yli 16 000 ääntä tuli Tonylle viimeksi. Seuraavissa vaaleissa tulee reilusti yli 20 000, se on saletti. Miksi? Koska kansa on herännyt!
Halmeelle äänivyöry!
6
337
Vastaukset
- löpölöpö
Halme ei uskalla etes seuraavalle kaudelle pyrkiä
- 2 x ainakin:
Mitkä ovat vaihtoehdot, jos hän hylkää varman kansanedustajan paikan?
- samaan
on valittava poliitikkoja jotka sanovat asit suoraan eivätkä kieroile selän takana vain oman kannatuksensa varmentaakseen.
Ei kukaan kiellä mielipidettä, mutta sen voi esittää kuten sivistyneen ihmisen olettaa tekevän.
Ei ole mitenkään suositeltavaa että käytetään tuollaista kieltä asioiden julkituomiseen. Kyllä tuollakin tavalla voi tietysti yrittää kannatustaan varmentaa.- sillä Halme
AriKähärä kirjoitti:
Ei kukaan kiellä mielipidettä, mutta sen voi esittää kuten sivistyneen ihmisen olettaa tekevän.
Ei ole mitenkään suositeltavaa että käytetään tuollaista kieltä asioiden julkituomiseen. Kyllä tuollakin tavalla voi tietysti yrittää kannatustaan varmentaa.Saattaa vetää imussaan eduskuntaan myös jonkun Hesan Koplan jäsenen. Etteivät vain Koplan pojat tekisi "Lyly Rajalat", jos kokoomus tekee hyvän tarjouksen?
- Ääntenkalastelija
sillä Halme kirjoitti:
Saattaa vetää imussaan eduskuntaan myös jonkun Hesan Koplan jäsenen. Etteivät vain Koplan pojat tekisi "Lyly Rajalat", jos kokoomus tekee hyvän tarjouksen?
Huoleen onkin aihetta, sillä saattaapa käydä niin, että ainoastaan Helsingistä saavat Perususomalaiset kansanedustajia tulevissa vaaleissa. Tarkastakaapa hyvissä ajoin takkinne nurja puoli, joudutte vielä kääntämään sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383799Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362934Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81845Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51578Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71904
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44744
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22688- 56687