Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

80-luku

Haluaisin tietää, että lukeeko kukaan n. 80-luvun pornolehtiä? Kuten Rattoa. Mielestäni etenkin Ratto on aivan mahtava lehti! Niitä vaan ei oikein löydä enään mistään :( Mistä voisi löytyä?
95274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jos Sinä kerrot jonkun mielikuvitusjuttusi seksistä niin LUPAAN kertoa samanlaisen!
Nyt ehkä tulee poliisit minua hakemaan kun nimittelin valtakuntamme päätä vaikka miksi!
Sanonko....?En!!!!
Tulis ehkä linnaa jos toistaisin tuon juttuni ulkopuolella!
Sä tykkäät 80-luvun Ratoista!
Elä pelkää!
70-(mikä tekee mut kahta vanhemmaks) ja 80- luvuilla mielestäni osattiin kunnioittaa naista!
En ainakaan minä aliarvioinut naista, vaan päinvastoin!
Jotkut sitä teki mutta en minä!
Minulla oli silloin pitkä tukka ja minun sanottiin olevan milloin minkin pop-tähden näköinen! Ja olinkin ehkä!
Naisia olen jostain kumman syystä aina kunnioittanut!
Luin Leonardo Vincin Koodin.
Nyt ymmärrän miksi olen, jopa vanhoilla päivilläni kunnioittanut Naisia!
Nyt vain näin vanhana ja salassa (mitä ei ole pakko/tarkoitus tietää, niin ei tarvitse tietää!), en saa enään nuoria naisia, joita ihannoin YLI kaiken vaan joudun turvautumaan mielikuviini ja runkkailemaan.
Onko se elämää miehelle, joka tietää, miten tyydyttää naisen?
Nainen joka ei ole ikinä saanut mitään irti omasta miehestään, oli hyväntekeväisyyteni kohteena naisille, joille hyvänhyvyyttäni soin sen nautinnon, sen taivaallisen nautinnon, johon vain minä pystyin.
Nuorena miehenä harrastin hyväntekeväisyyttä laajemmaltikin kun minulla oli automobiili käytettävissäni.
Nykyisin kyselevät jotain ajokorttia! PÖH!
Se on vain niitä tämän päivän kotkotuksia ja ohimenevää muotia tuo tuollainen!
En rupee nyt niin tarkasti selvittelemään tilannettani mutta tulen sinne Etelä- tai PohjoisSuomeen ja haluaisin Foorumille, jossa voisi keskustellamuidenkin kuin vain näiden, Rukoilen Rouva Presidenttimme puolesta ja rukoilla ex.huorien puolesta, jotka haluavat kieltää maassamme tapahtuvan huoruuden, PSST: Onks tää, sanotaan nyt vaikka Holonen, mennyt sen ukkonsa kanssa vihille, vai vieläkö huoraa sille ukolleen?
Haluuks se pressa-akka kieltää kokonaan Suomessa huoraamisen?
Jaa että sillä viistiin!
Tee niinkuin minä sanon mutta älä tee niinkuin minä sanon!
Jaa että se akka vielä huoraa!
Jaa että miksikö oon niin kovana?!
No enhän minä, mutta kun!!!
Tiiätsä kuule kuka tätä juttua seuraa, tai ainakin pitäisi?
Ai että jaa joo!
Tiiätsä kuule kuka?
Jatkanko mää?
Kuka on ollu Suomen salaisimmassa?
Ai jaa että moni muukin!
Kuka oli Suomen Jaska Pontti?
Mua nyt vituttaa!
Jatkanko?
Näin ihminen unohdetaan!
Tulkaa ees noutamaan!
Juteltaisiin mulle kaiken jären mukaaan kuuluvasta eläkkeestä mitä ei oo kuulunu, eikä näkyny tililläni!
Juteltaisiin!
Mutta ei pyssyt kourissa!
Jookos!
Olen vanha mutta
En niin vanha!

Äänestä
  • savua ilman tulta
    Olen kiihkeä vanha ukko
    jolla jököttää nuoremmille
    mutta
    ei omalle eukolle!
    Vanha akkani menee ylihuomenna taatusti Stocmannille ostoksille?!
    Hah kun narattaa tallaset vanhat akat!
    Ne tarvii rautasia jätkiä ja ne saa kun on pakko ja pitää! Nyt on tarvis ja pakko olla sille miestä!Epäonnisina viittä vaille lepäämäsä.

    Äänestä

  • "Luin Leonardo Vincin Koodin."

    Vaimo taas luki Da Vinci -koodin.

    Äänestä

kerrotko?... Itse tykkään posliinista enemmän :/ olen samanikäne jätkä...

Äänestä
  • Eihän posliinissa mitään vikaa oo, mut mun mielestä luonnollinen on kaunista! Kun on edes vähän karvaa, niin jo on paljon kivemman näkönen. Ja pojistakin kyllä tykkään, vaikka pornoa luenkin :)

    Ja esim. Ratossa on paljon enemmän muutakin asiaa, kuin pelkkiä kuvia. Se vaan on niin täydellinen lehti...

    Äänestä

  • tyttö89 kirjoitti:

    Eihän posliinissa mitään vikaa oo, mut mun mielestä luonnollinen on kaunista! Kun on edes vähän karvaa, niin jo on paljon kivemman näkönen. Ja pojistakin kyllä tykkään, vaikka pornoa luenkin :)

    Ja esim. Ratossa on paljon enemmän muutakin asiaa, kuin pelkkiä kuvia. Se vaan on niin täydellinen lehti...

    Olen kylläkin bi-seksuaali... Luen pornoa paljon ja erityisesti vanhrmpi tuotanto on paljon mielenkiintoisempaa kuin tämä nykyinen :)

    Äänestä

  • jenna87 kirjoitti:

    Olen kylläkin bi-seksuaali... Luen pornoa paljon ja erityisesti vanhrmpi tuotanto on paljon mielenkiintoisempaa kuin tämä nykyinen :)

    Täytyy kyllä itsekin myöntää, että olen bi-seksuaali... Mun kokemuksella täysin heterot tytöt ei pornoa katsokaan. Joitakin mun kavereitakin vaan ällöttää, enkä voi ymmärtää syytä...

    Äänestä

  • tyttö89 kirjoitti:

    Täytyy kyllä itsekin myöntää, että olen bi-seksuaali... Mun kokemuksella täysin heterot tytöt ei pornoa katsokaan. Joitakin mun kavereitakin vaan ällöttää, enkä voi ymmärtää syytä...

    Olen harrastanut hyvän ystääni kanssa seksiä, mutta seurustelen miehen kanssa. Mieheni pitää tästä nykyaikaisesta paskasta pornosta, mutta tyttökaverini rakastaa lukea kanssani vanhoja rattoja =)

    Äänestä

jos olet kiinnostunut camseksitä, niin laita s-postiosoitteesi tähän,niin katsotAAN MITÄ TAPAHTUU ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö89 kirjoitti:

Haluaisin tietää, että lukeeko kukaan n. 80-luvun pornolehtiä? Kuten Rattoa. Mielestäni etenkin Ratto on aivan mahtava lehti! Niitä vaan ei oikein löydä enään mistään :( Mistä voisi löytyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu