Lörtsycitin pojat pistivät taas tuulemaan oikein kunnolla ja pieksivät mustamakkarapojat KOOVEEN maalein 10-4
Huomenna on rökitysvuorossa mustamakka nro II eli HcM...yhtä rumaa jälkeä on luvassa, sillä SaPKo pelaa jo Mestistasolla.
SaPKo oli jälleen ARMOTON
4
834
Vastaukset
- Sportrules
sapko my ass...
- heteromies..
Saitko nuuskia kalsareita, kun olet noin kiihkoissasi?
- VaasanMaila
Palstan sheriffin politiikka lienee samanlainen kun on kuulemma Toyotapalstalla: jos arvostellaan => viesti poistetaan. Yritetään nyt kuitenkin vielä kerran. Etenkin kun "tavallisesti luotettavina pidetyistä lähteistä" kuulin miten illan pelissä kävi.
Ottelussa SaPKo sai - kuten viime aikoina on monesti käynyt - muutaman onnenkantamoisen aluksi ja siirtyikin ansaitsemattomaan 2-0 johtoon. Pelin edetessä kävi kuitenkin niin kuin pitkässä juoksussa ylensä käy: taito käy tuurin edelle. Ja HeKi näytti mistä kana kus... pissaa. Vaikka peli oli käytännössä yhtä maalia lopputulokseksi jäi vain 3-5. Pelin käännyttyä SaPKon valmennus otti aikalisän ja vaihtoi taktiikkaa: yritti uutta yhden erän jäähyennätystä. Mutta siinäkin Suomisarjan etelälohkon roistomaisin pel... joukkue epäonnistui. Päätuomari Henri Tukia ei mennyt vipuun vaan antoi kolmannessa erässä sapkoilleelle SaPKolle vain 45 minuuttia, koko ottelussa yhteensä 61 minuuttia. Loppunumeroita vielä paremmin pelitapahtumia kuvaa maalivahtien torjunnat: Harri Kohvakka SaPKo (20 16 12) 48, Pekka Mäkitalo HeKi (3 4 3)=10.
Aiemmin mainitsemani kalpan kykyjenetsijäkin oli paikalla. Viimekertaisesta viisastuneena oli selvinpäin eikä keskittynyt liftareihin. Oli kiinnittänyt huomiota "Kisse" Kiiskiseen 1 0 6min. Todennut kuitenkin kalpaan liian isoksi.
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1503795Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,843219SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.852634Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.72426Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2472363Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392216Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv821812- 42969
- 95958
- 53849