Kerrottiin hänen uskonsa olevan kuuluminen Seklementtiliittoon..... Mielenkiintoista?
Hae Googlella SEKLEMENTTILIITTO !!!
TARJAN USKO!!!
15
570
Vastaukset
- ÖLLÖ..
Silloinhan munkin uskoni on kun kuulun "Rotukoira yhdistykseen"
- Maalainen.
Ja oli aika sekalainen seurakunta ja periaatteet aika vasemmalla...ruohonjuuri,maailmanpankki....
- ateisti
Kuuluuko TH kirkkoon ?
"Tarja Halonen ei kuulu mihinkään kirkkokuntaan tai uskonnolliseen yhteisöön".
Marx, Lenin ja Stalin ovat
Halosen jumalia.
Tällaisen ihmisen on Suomen kansa valinnut harhaanjohtajakseen - EI SEKLEMENTTILIITTOO
ole edes olemassa. Tuohan dorka faktaa esille ja lopeta toi pelleily
- oikein kirjoitettuna
Antanut mm. pakolaisille huomattavia summia.
- on jo kauan
tehnyt arvokasta työtä päihderiippuvaisten kuntoutuksessa ja heidän palauttamisessaan yhteiskuntaan tasaveroisiksi omalla työllään elantonsa hankkiviksi ihmisiksi.
Liiton muutkin toiminnat ansaitsevat syvän kunnioituksen ja kiitokset. - järjestö
erillään kirkosta ja hyssää enempi pakolaisia kuin oman maan kansalaisia.
- olkoon niin
yksi järjestö auttaa pakolaisia ,toinen alkoholiongelmaisia, kolmas vaikka huumeongelmaisia eikö tämä hyvä???? Eikä ne rukoukset monestikkaan auta vaan suorat teot että se onko kirkkoon kuuluva vai ei mitä siitä. Milloin itse kävit viimeksi jumalanpalveluksessa??
- Kirkon Rotta.
olkoon niin kirjoitti:
yksi järjestö auttaa pakolaisia ,toinen alkoholiongelmaisia, kolmas vaikka huumeongelmaisia eikö tämä hyvä???? Eikä ne rukoukset monestikkaan auta vaan suorat teot että se onko kirkkoon kuuluva vai ei mitä siitä. Milloin itse kävit viimeksi jumalanpalveluksessa??
Ja kyseinen liike toimii kirkon sisällä vasemmiston periaatteiden mukaan.
Pääkonttori Kalliossa Sturenkadulla.
Perustettu Englannissa. Perustettu Suomessa 1918 kansalaissodan aikoihin.
Tänäpäivänä maahanmuutajat ovat suuri kohderyhmä. - Leku
Kirkon Rotta. kirjoitti:
Ja kyseinen liike toimii kirkon sisällä vasemmiston periaatteiden mukaan.
Pääkonttori Kalliossa Sturenkadulla.
Perustettu Englannissa. Perustettu Suomessa 1918 kansalaissodan aikoihin.
Tänäpäivänä maahanmuutajat ovat suuri kohderyhmä.Ja Suomen Setlementtiyhdistystä johtaa luterilainen pappi. Suurin ryhmä, jota autetaan, ovat syrjäytyneet nuoret.
Setlementtiliike ja Pelastusarmeija ovat samanlaisia - soppaa ja sielunhoitoa tarjoavia kristillisiä yhteisöjä. - jaana.
Leku kirjoitti:
Ja Suomen Setlementtiyhdistystä johtaa luterilainen pappi. Suurin ryhmä, jota autetaan, ovat syrjäytyneet nuoret.
Setlementtiliike ja Pelastusarmeija ovat samanlaisia - soppaa ja sielunhoitoa tarjoavia kristillisiä yhteisöjä.Kyseinen järjestö on vasemmiston hallussa.
Perustettu kirkon sisällä toimivaksi vasemmisto aatteen levityksesksi. - TARJAKIN?
jaana. kirjoitti:
Kyseinen järjestö on vasemmiston hallussa.
Perustettu kirkon sisällä toimivaksi vasemmisto aatteen levityksesksi.Oli niin sininen ja kaikkien ystävä, mutta totuus paljastui punaisine lippuineen ja aatteineen jo vaali iltana!!!
- Silja.
TARJAKIN? kirjoitti:
Oli niin sininen ja kaikkien ystävä, mutta totuus paljastui punaisine lippuineen ja aatteineen jo vaali iltana!!!
Kaikki sallitaan ja mikään ei ole enää pyhää??
Paarma on todellakin menossa vasemmiston mukana ... - se vasta
Silja. kirjoitti:
Kaikki sallitaan ja mikään ei ole enää pyhää??
Paarma on todellakin menossa vasemmiston mukana ...aikamoinen pörrääjä onkin. Allah on hänelle pyhä.
- Setlementtiliitto?
t:llä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi423990Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal443616- 703188
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak933057Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no882046- 352008
- 241869
- 311821
- 341810
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231754