Villihinta

Ellu

Joko se uusi liike on auki? Mitä kaikkea siellä myydään? Myydäänkö vaatteita?

7

6691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alus

      asuja,

    • krb

      Jos tämä on se liike mitä luulen, niin se on semmonen vapaavalinnan ja aholaidan tyylinen sekatavara kauppa. Ainoana erona, että siellä oli muutamaa mallia huonekalujakin.

      • juu

        Villihinta on just se mikä on Nuojamiehen vanhoissa tiloissa, ja niinkuin edellinen kirjoittaja jo kertoikin että Vapaa valinnan ja aholaiden sekoitus. Tai siis samanlainen romu kauppa kuin nekin.. Ja auki se on ollut jo jonkun aikaa.


      • tätinen
        juu kirjoitti:

        Villihinta on just se mikä on Nuojamiehen vanhoissa tiloissa, ja niinkuin edellinen kirjoittaja jo kertoikin että Vapaa valinnan ja aholaiden sekoitus. Tai siis samanlainen romu kauppa kuin nekin.. Ja auki se on ollut jo jonkun aikaa.

        Tai siis Villihinnan ja Aholaidan ero on se, että Villihinta on ja Aholaita ei ole olemassa. Villihinnan ja Vapaavalinnan ero on se, että Villihinnassa myydään työkaluja. Tiedättekö, sähköjuttuja, lvi-juttua, ruuveja kilotavarana, porakoneita ja muita laitteita.


      • tätinen
        tätinen kirjoitti:

        Tai siis Villihinnan ja Aholaidan ero on se, että Villihinta on ja Aholaita ei ole olemassa. Villihinnan ja Vapaavalinnan ero on se, että Villihinnassa myydään työkaluja. Tiedättekö, sähköjuttuja, lvi-juttua, ruuveja kilotavarana, porakoneita ja muita laitteita.

        Ai niin, piti vielä lisätä, että Villihinnan ja Vapaavalinnan erona on liikkeiden määrä. Vapaavalintoja on varmaan ainakin muutama kymmenen ja Villihintoja on 2. Ja toimitusjohtaja itse on myös todella usein Nokian Villihinnassa paikalla ja ihan välillä itse laittaa tavaraa myös hyllyyn ja palvelee asiakkaita esim. koneiden suhteen. Että kertoo niista ja sellaista ja siltä saa aina tiedon, että mitä tavaraa on mahdollista tilata asiakkaalle, jos sitä ei liikkeestä löydy.


    • Anonyymi

      Vois johtaja vierailla toijalan myymälässäkin,Vois parantua palvelualttiimaksi

    • Anonyymi

      Puuilo tänne nyt tulikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      18
      3784
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      222
      3708
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      96
      2656
    4. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      20
      2574
    5. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      29
      2312
    6. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      2246
    7. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      18
      2238
    8. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      1946
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      58
      1778
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1611
    Aihe