Pallukat pohkeessa

Vasemmassa pohkeessani on jo jonkin aikaa ollut outoja patteja, enkä ole uskaltanut mennä lääkäriin. Suoni näkyy selvästi ja siinä on monta pallukkaa. Onko tämä mahdollisesti suonikohjua vai jotain muuta? Olen 24-vuotias.
2624
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taitaa olla rasvapatteja, onko kipeitä?

Äänestä
  • Patit/pallukat eivät ole lainkaan kipeitä. Ne eivät myöskään näy selvästi kaikissa jalan asennoissa, mutta venyttäessä jalkaa tai varpaillaan seisoessa ne näkyvät erittäin selvästi. Ei ole mukavaa kulkea hameessa kesällä, kun ne näkyvät. Osaako joku kertoa mitä eroa on rasvapateilla, suonikohjuilla ja syöpään viittaavilla pateilla? Milloin kannatta mennä näyttämään lääkärille? Onko poikkeavaa, että näitä tullee jo nuorella iällä (24v.)? Ja mistä ne voi tulla? Liikuntaa harrastan erittäin paljon ja syön suht terveellisesti, joten ylipainosta niiden pattejen ei olisi pitänyt ainakaan tulla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua kirjoitti:

Vasemmassa pohkeessani on jo jonkin aikaa ollut outoja patteja, enkä ole uskaltanut mennä lääkäriin. Suoni näkyy selvästi ja siinä on monta pallukkaa. Onko tämä mahdollisesti suonikohjua vai jotain muuta? Olen 24-vuotias.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu