Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

yön nhl

mitäs sanotte tän päivän nhl peleistä tuli tossa voitettua citin kautta jotain mut kertokaapa varmoja nhl kohteita
11663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

pistä detroit koska colorado paska vierasjoukkue! 1,75 kohtalainen kerroin

Äänestä

mitäs sanotte dallas pelistä onko varma kakkonen

Äänestä
  • minä laittaisn x2 sillon pitäis olla 90% varma... minun mielestä! mutta miulla kaikki pettää joten pistä LA voittamaan!

    Äänestä

  • varma! kirjoitti:

    minä laittaisn x2 sillon pitäis olla 90% varma... minun mielestä! mutta miulla kaikki pettää joten pistä LA voittamaan!

    laitan edmontonin voittamaan en jaksa uskoa kummiskaan tohon dallasin vierasvoittoon niin laitan edmontonin voittoon kannattaa sunkin laittaa

    Äänestä

Muutamat viime pelit hieman haparoiden. Kompuroinut juuri St. Louis tasosten joukkueiden kanssa. St.Louis on taas taistellu loistavasti kärkijoukkueitakin vastaan esimerkkinä:

2006-02-11 Calgary Flames-St. Louis Blues 3-2
2006-02-09 Vancouver Canucks-St. Louis Blues 2-4
2006-02-04 St. Louis Blues-Dallas Stars 4-3

ja voittojakin on tullut...

Edmonton hävisi tääs viime kotipelinsä Minnesotaa vastaan kolmella maalilla. Ja joukkueella on muutenkin kolmen pelin häviöputki.

Loukkaantumiset menevät joukkueiden kesken suhteellisen tasan. Itse en koske koko peliin. Edmonton joko murskaa St.Louisin tai yllätysvoittokin voi olla mahdollinen.

Äänestä
  • se on varma peli

    Äänestä

  • blackwin kirjoitti:

    se on varma peli

    119 Edmonton - ST.Louis 1
    1,50

    122 Detroit - Colorado 1
    1,75

    124 Anaheim - Chicago 1
    1,55


    Pelitapa: Tavallinen (Rivejä: 1 kpl)
    Kokonaiskerroin: 4,06

    Äänestä

voittoa tietysti tukee se, että Los Angeles pelasi viime yönä tiukan matsin Chigacon kanssa ja voi vähän painaa jaloissa. En kuitenkaan liikaa painottaisi sitä, koska onhan siellä ammattimiehiä kaikki. Dallas on tullut kuitenkin levänneenä ja Miettinenkin ilmeisesti pelaa, jos on tuohon Westerlundiin uskominen.

Äänestä

Jokohan nyt San Jose kukistaa tänään vihdoinkin Phoenixin tällä kaudella. Näin uskon, sillä San Josen näytönhalu on varmasti valtava!

Phoenix on vienyt kaikki tämän kauden, oliko se nyt 4 vai 5, kohtaamista. Ja nyt kun Phoenixin asiat ovat täysin sekaisin, on viimeksi Dallasin verkkoon 6 maalia mättäneellä San Jose:lla erittäin hyvä mahdollisuus voittaa vihdoinkin Phoenix!

Äänestä
  • Dallas johti 3 erän alussa 2-5,mutta LA voitti 6-5.

    Äänestä

ei ole mitään järkeä pelata kotijoukkuetta, millä on alikerroin ja huonot ottelut takana

Äänestä

Kommentoi aloitusta


blackwin kirjoitti:

mitäs sanotte tän päivän nhl peleistä tuli tossa voitettua citin kautta jotain mut kertokaapa varmoja nhl kohteita

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu