Berlusconi

4

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sen sijaan

      Vastaavia vertailuja tehtiin hupiohjelma Uutisvuodossa. Kaikki muistamme nämä kampanjan ikimuistoiset hetket.

    • vahvat

      perinteet tälläisen pellen ihailussa. Valitettavasti Silviolle ei voi nauraa yhtä vapautuneesti kuin katsellessa vanhoja filmejä Benito Mussolinista. Meinaan kun äijä on vielä vallankahvassa.

    • meinasiko meilläkin

      Kenen äänillä Berlusconi pääsi virkaansa? Etupäässä etelän köyhien. Hän lupasi heille työtä ja etuja. Niin lupasi. Luvata ja tehdä on 2 eri asiaa. Olisiko meilläkin eräs ehdokas ottanut mallia Silviosta. Ainakin hän esiintyi "työväen presidenttiehdokkaana" ja menestyikin hyvin.

    • meedia-sopulit

      Ottakaapa rauhassa Meedian höynäyttämät Berlusconin vastustajat. Ettei käy niin kuin USA:ssa, jossa "puolueeton" tv-kommentaattori Petri Sarvamaa julisti Bushin rökäletappiota juuri ennen vaaleja. Kuinkas kävikään ?

      Minä en luota enää vähääkään suomalaiseen meediaan, kun on kyse maailman oikeistolaisten johtajien toiminnasta. Italiassakin varmaan Berlusconi voittaa vaalit, onhan hän erittäin hyvin puoluistanut italialaisten etuja EU:ssa.

      Saa nähdä, koska toimitusten vasurihaukat ottavat Angela Merkelin maalitaulukseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      34
      11311
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      62
      9202
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5455
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3754
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3690
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3609
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3348
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      63
      2723
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      72
      2440
    10. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      16
      2268
    Aihe