kerrallaan. Vuodesta 1998. Noin 35 kertaa. Oletko se sinä joka salaa vaan myös minun tietäen rakastat minua esteen vallitessa?
Puhelin soi yhden
kerran
8802
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ja bling*******
en ole soitellut sinulle koskaan...
olen ollut lähellä soittaa...
mutta jos koet häiriönä...
Kerran soi hälytysääni.Kuten kuvasin.
huojentavana.
olenko viestitellyt sinulle ikikuuna päivänä koskaan mitään???
puhelimiin siten, että hälytysääni on soinut vain kerran. Tämä on tapahtunut arviolta 35 kertaa. Lisäksi on tullut soittoja, joissa hälytysääni on soinut useita kertoja mutta puhelu on katkennut heti kun vastataan. Tällaista tapahtui seurauksena - niin olen tulkinnut - siihen että ilmoitin määrättyjä asioita Ystävä Kutsuu-palstalla lehdissä silloin kun sitä vielä oli. Kaksi kertaa on tullut soitto jossa vastattuani ollaan toisessa päässä hiljaa mitään puhumatta. Lisäksi E on vastaillut soittoihin, katkeaviin sekä ainakin kerran hän vastasi puheluun jossa ei puhuttu mitään mutta linjaa pidettiin auki vai oliko niitä useampi kerta. En minä kaikkia muista.
Olemme puhuneet lyhyen puhelun 1990-luvun alussa, jonka tulkitsin myöhemmin sisällöltään bluffiksi sekä kerran olen sanonut hänelle pari sanaa työpaikan puhelimessa niin ikään 1990-luvun alussa. Muuten ei ole puhuttu mitään toisillemme, mutta olen lähettänyt hänelle pari tekstiviestiä, joissa oli kummasssakin vain yksi merkki ja hän vastasi tekstiviestillä, jonka tulkitsin bluffiksi, niinkuin itse myönsi netissä. Tulkitsin netin henkilön häneksi. Mutta muuten pätee nuo puhelinmerkit ja ne tulevat häneltä.
En tiedä kuka sinä olet.
Jos et minua tunne et voi tietää esteiden laatua, joten valota vähän millaisia esteitä on ?
Hyvä on ei tarvitse vastata kun et saa. Vai joko saat.
kuka olen, vastaan en tiedä, ehkä olen vain minä.
En tunne sinua todennäköisesti, kunhan kysyin, kun itse puhuit että esteen vallitessa rakastan. No joo, hyvää päivänjatkoa, meni liian sekavaiseks.
ensimmäisessä kirjoituksessa! Ja nyt vastasit, että niitä on. No, hyvä kun selvisi tämä koko ketju. Sinä et ole soittanut merkkejä, se selvisi.
Hyvää päivänjatkoa myös itsellesi.