Nyt hyökkäämme yhdessä USA ja EU.
Jotta voisimme elää rauhassa länisimaisessa yhteiskunnassamme.
Tarvitsemme pääasiassa kasvuumme, vakauteemme, yhteiskuntarauhaamme ja ylivoimaamme kaikkialla energiaa ( öljyä, atomivoimaa, maakaasua, kivihiiltä, sekä henkistä enrgiaa, näitä pääasiassa), nämä on otettava maailmasta voimalla heikommilta.
Välineenä sivistykselle, ylivoimalle vakaudelle, yhteiskuntarauhalle on sota. Sota elintilasta, energiasta, hyvinvoinnista, maailmanherruudesta, vallasta.
Jos meitä vastustaa tai edes pyrkii samaan on alotettava vastustajien eliminointi, tappaminen, energian varastaminen köyhiltä.
Mitä heille jää jäljelle ei mitään.
Kuolemaa on tulossa Iraniin, siviilejä kuolee, sodassa, nälkään, tauteihin, kidutuksiin, ikävään, suruun, työttömyyteen, pakkotyöhön ja kaikkeen siihen joka meillä jo on itsestään selvyys.
Yksittäinen ihminen ei saa apua ja kärsii ja kuolee välillisten seurauksien vuoksi.
Haluammeko elää verirahoilla ja lukea aikaansaannoksemme lehdistä ja historiasta. Olemmeko sivistyksemme ansainneet jos sen takana on sivistymättömyys brutaali vallanriisto ja rasismi.
Voi olla parempi ja tasa-arvoisempi maailma sellainen jossa jokaisella maalla on atomipommi tai sellainen jossa ei kenelläkään ole atomipommia.
Kuitenkin islamilainen maailma suree ja odottaa sotaa meiltä. Muslimit eivät rakasta meitä sillä me emme anna heille kuin kuolemaa ja köyhyyttä.
SOTA ALKAA TAAS
4
331
Vastaukset
- Karttu
If you do not like my country, please leave.
If you do not like the way our women dress, please leave.
If you do not like our separation of politics and religion, please leave.
If you support violent responses to criticism of Islam, please leave.
If you support terrorism in any way, shape or form, please leave.
If you cannot accept satirical cartoons in our newspapers, please leave.
If you do not support democracy or the freedom of speech, please leave my country.
Kansalaismielipide netissä. - Akseli ensimmäinen
Sittenpähän työttömyys loppuu,ja ah uusi aika koittaa.Mitä suret ypykkä musliimeista tms,se on
olkoon juutalainen,islammilainen tai kristitty kaikki kuollaan joskus.
Tiesitkös kukaan ei ole kertonut mitä onkaan rajan tuolla puolen siihen on vaan uskominen...
Joten alahhan totutella ajatukseen.
Ties vaikka ensi elämässäsi olet,sheikki Ahmed el
Ahne. - AK56
Lähi-Idän taantuminen ölystä huolimatta jopa YKn arvioiden mukaan johtuu alueen omasta surkeasta poliittisesta kulttuurista, jossa tyrannia, korruptio ja tietämättömyys kulkevat käsi kädessä. Iranilaiset eivät vihaa länttä, eivät enää pitkään aikaan ole vihanneet länttä, vaan omaa takapajuista islamofasistista systeemiä.
- Vapaudu mistä?
Taantuminen lähi-idässä johtuu siis tyranniasta, korruptiosta ja poliittisesta kulttuurista.
Tyrannia johtuu vanhasta perinteestä, lännen asettamista nukke johtajista ja lännen teollistumisesta siis kaupan esteistä.
Jopa riistävästä siirtomaapolitiikasta
Omat johtaja eivät ole harjoitelleet demokratiaa.
Todelliset johtajat ovat uskonnollisia johtajia vrt. keskiajalla paavit.
tai pikku kuninkaat.
Korruptio on vain seuraus kaaottisesta tilasta joskin maan tapa hoitaa suhteita.
Ei niin kaukana lännen korruptiosta.
Tietämättömyys lainalaisuuksista voi olla koulutuksellista.
Mutta uskonnollisesti tarkoituksenmukaista.
Teknologisesti he kuitenkin ovat jokseenkin edistyneitä tilanteen huomioon ottaen.
Jopa vaarallisen edistyneitä.
Vallasta aina kiistellään koska demokratiassakaan kansa ei tiedä mistä se todella saa päättää. Päättäjät päättävät mistä kansa saa päättää.
Ainahan kansa on vallanpitäjien kahleissa.
Vähemmistö alistetussa asemassa.
Iranin viha länttäkohtaan on tietysti voimakasta näissä islamilaisissa fanaattisissa liikkeissä ja hallitusvallan propakandassa kansalle.
Onko valtiovalta, ääriliikkeet ottaneet vallan?
Kansa ei rakasta tietysti sitä joka tekee pahaa heille.
Köyhyydestä he haluavat pois, sorrosta, omanarvon tuntoisiksi.
Kunniastahan on kysymys, uskonnossa ideologisista asioista.
Päät kääntyvät, jos voidaan osoittaa että demokraattiset voimat ovat myös kansanpuolella ja että aselliset vallassapitäjät nauttivat kunnioitusta kansanparissa.
Näin ääriliikkeet eivät halua kuin sitoutua olemaan kansan ja uskonnon puolella.
Lännen osuus maiden tulevaisuudesta riippuu ymmärryksetä.
Se kieli jota he puhuvat on vastakkaista ja sekavaa.
Sisäpolitiikka sekoittuu ulko- ja valtapolitiikkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi403791Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal373387- 692998
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak912850- 351848
Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no841837- 241679
- 281607
- 311602
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231584