Kuinka monta levyä tulee?

*myplace*

Kuinka monta levyä Coldplay tulee tekemään, mitä arvelette?

2 olisi ehkä kohtuullinen määrä, huipulla on hyvä lopettaa...

2

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yenni

      Eikös niiltä ole jo kolme levyä tullut?

      Parachutes, A Rush of blood to the head, ja X&Y ?

      Vai onko enemmänkin?

      Mielestäni kolme.

      "Huipulla on hyvä lopettaa..." perusteluja tälle?

      • pois.

        Eikö Coldplay ole muka huipulla? Sanoisin että paremmin ei voisi menestyä. Tuollainen kitaravetoinen ilmava rock ei ole kovin syvältä kaluttava inspiraation ja laajan tuotannon lähde. Jos saavat neljännelle levylle jotain uutta puristettua, niin hyvä juttu.

        Tosiasia on että neljännen levyn tulisi olla lyödä aikaisemmat levyt laudalta. Pari hittibiisiä ei riitä rakentamaan kantavaa tulevaisuutta.

        Coldplay voisi muuttua surullisempaan suuntaan. Oikein haikea levy jo soundimaailmaltaan olisi poikaa. Sitähän Coldplay jo on paikoittain, mutta surullisuuden aste on nyt aika lievä ja muutenkin liikutaan ainakin uusimmalla kaupallisen "räätälöidyn" rockin rajoilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      172
      4980
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1575
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1559
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1431
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1213
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      45
      1005
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      171
      875
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      747
    Aihe