Elikkä en tiedä onko tätä kysymystä täällä ennen esitetty, mutta esitän kumminki. Elikkä naiset minkäkokosen siis pituisen peniksen tarvii, että ylettyy pohjaan asti?
Tiedän että joillakin sattuu jos pohjaan osuu, ja on sanottu että ensimmäiset 1/3 emättimestä ovat kaikkein tunto herkimmät. Mutta tosia asia on että jotkut naiset tykkäävät kun ovat "täynnä" eli kyrpä osuu pohjaan asti, joten kuinka pitkän tarvii osuakseen pohjaan asti teidän kohdallanne?
miehetkin voi pistää omia kokemuksia asiasta, älkääkä sanoko, että ei pohjassa edes tunnu hyvältä, koska se johtuu täysin naisesta, jotku tykkää jotku ei existäni on osa sanoi tykkäävänsä siitä ja osa ei. Enkä minä ole 18cm:llä yltänyt kuin kolmen naisen pohjaan. ASIALLISIA VASTAUKSIA KIITOS!!!
pohjaan asti.
7
7447
Vastaukset 7
- tytttttö
emätinhän syvenee kiihottuessa, eli paras olis työntää se kyrpä pohjaan aika alkuvaiheessa. sitten se on liian syvällä jos nainen on liian himoissaan. Itse olin kerran puuhissa miehen kans jolla oli 20 cm ja niin paksu ettei kalu edes menny sisääni, en tiedä olisko menny pohjaan jos olis menny sisään.
- juuupajuu
naisen värkistä, luulisin. Miehelläni ei ole kuin n. 14 cm ja hänkin yltää pohjaan, tietenkin asennosta riippuen. Muiden kanssa ollut juuri tuon takia ongelmia, mut tää nykyinen kumppani hyvä, niin voi naida kunnolla pelkäämättä. Ja synnytyksen jälkeen se pohjaan vetäminenkin on alkanut tuntua ihan hyvältä, ennen kävi kipeämpää tai sitä oli liian kivunherkä. Nyt siittä voi joskus jopa nauttia. Muiden kanssa esim. takaapäin vetäminen ollut todella kivuliasta.
- nainen (synnyttänyt)
Joskus ollaa tyttöjen kanssa tästä juteltukin. Kaikki sanoivat melkeen että paksuus on tärkeempi jos nautinnosta puhutaan, ja ettei pituutta tarvi olla 15 senttiäkää, jos paksuus on kohdallaan.
Itse kumminkin ajattelen toisin en hirveästi välitä kovin paksusta, mutta rakasta sitä tunnetta kun mies osuu pohjaan ja se tuntuu oikeen mahassa asti. Turha väittää että se pohja on tunnoton ainakin minä nautin siitä kun pitkä kyrpä osuu pohjaan asti paksuudella ei ole niin väliä kohdallani.
Jos nainen ei oo kiihottunu voi pohjaan ylettyä vaikka 12cm:llä, mutta kiihottuessani pitää olla ainakin se 20cm jos meinaa pohjaan osua.- parasta!!!
Olen samaa mieltä siitä, että "syvä yhdyntä" on parasta mitä voi tietää! Se on todella nautinnollista... Pituudesta en osaa sanoa, naiset ovat sen verran eri mittaisia, että siitä se kyllä riippuu täysin, kuinka pitkä miehellä pitäisi olla ylettyäkseen pohjaan asti. Pituus on tärkeää, täytyy olla tarpeeksi pitkä, pohjaan on päästävä! En sitten tiedä tykkääkö miehet työntää pohjaan, miltä se tuntuu miehestä? Onko nautinnollista vai eikö tunnu juuri miltään sen kummemmalta. Olisi mielenkiintoista tietää! ;)
- koskaan , , ,
naisilla niin syvä, ettei pohjaan asti kullilla pääse koskaan. Paras tuntemus juuri siinä, kun kalu muljahtaa aukosta sisään. Jos vielä kunnon terska ja tiukat huulet, niin avot, harasoo .........
- lääkäriasiantuntija
Naisen emätin venyy venymistään. Ette saa pohjaan pitkälläkään kyrvällä. Tuntoherkin alue on siinä alussa
- Anonyymi
lääkäriasiantuntija kirjoitti:
Naisen emätin venyy venymistään. Ette saa pohjaan pitkälläkään kyrvällä. Tuntoherkin alue on siinä alussa
Kyllä ainakin oman vaimoni kanssa sillon kun alettii nseurustelemaan ja hän vielä aika kokematonkin hän tahtoi että poljen niin pitkälle kun menee,samoin tykkää kovasta rynkytyksestä ei mistää hissuttelusta.
Aina ku nalkaa tulla poljen niin pohjaan kun menee ja sen näkee kuinka hän nauttii,tottahan aluksi pitää lämmitellä eikä runnoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran94867Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?150819- 60692
Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y25673Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.47664Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.46634- 44597
Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla
Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä29532- 31531
Oot komea
etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n20523Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.27516Se oli molemminpuolinen limerenssi
Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭81479- 6476
Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan
Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee404470- 44451
- 30446
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.29441Rydman, herätys!
"Veikkauksen toimitusjohtaja Olli Sarekoski tienasi kiinteää palkkaa 445 891 euroa ja lisiä 72 157. Kuukausipalkka oli 363432En laita sulle viestiä
Toivottavasti ymmärrät jo mies hyvä, että en tule koskaan laittamaan sulle viestiä enkä soittamaan sulle. Minusta ei sii39414Helena Ahti-Hallberg napauttaa - Näin hän kommentoi Vappu Pimiän TTK-lähtöä
Vappu Pimiä jätti Tanssii Tähtien Kanssa -juontajapestin viime kauden lopuksi. Nyt on erilainen kausi, kun Pimiä ei ole4401