Akvaarion rakentaminen...

Pistäkäähän veikkauksia paljonko maksais, sanotaan 150l akvaarion teko näin kotioloissa?
Kannattaako tehä ite vai ostaa uutena kaupasta?
1146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ellet välttämättä halua itse nikkaroida ja kuluttaa aikaasi - sekä mahdollisesti maksaa enemmän - niin osta kaupasta.

Alumiiniset akvaariot eivät paljon maksa. Voipi tulla nimittäin kalliimmaksi ostaa lasit leikattuina ja hiottuina ( alumiinikehys), kun valmis akvaario. Ellet jostain saa älyttömän halpaa lasia.

Kysele hintoja!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Janne kirjoitti:

Pistäkäähän veikkauksia paljonko maksais, sanotaan 150l akvaarion teko näin kotioloissa?
Kannattaako tehä ite vai ostaa uutena kaupasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu