suom - usa

eilinen peli oli aivan kauhea, onneksi usa voitti lopulta koska olisi ollut todella väärin jos suomi olisi voittanut koska olivat niin paljon huonompia kuin usalaiset.. luisteluvauhdiltaan usan hitain oli nopeampi kuin yksikään suomalainen.. suomi ei päässyt edes omalta puolustusalueelta pois.. huhhuh paljonkohan tulee kanadalta pataan suomelle ..oiskohan noin 10-0
51104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ammattilaiset vs. Amatöörit -ottelu.

Äänestä

suomi pelas hyvin ja taktisesti,mutta ei se kunto vaan kestänyt niinkuin aina ennenkin. tuomari linjassa olis kyl ollu parannettavaa. ei siin oo mitään järkeä et ei voi olla minkään näköstä kontaktii kun on niin nopeita pelaajia.

tulos oli arvattavissa mut kyl viel jossain kisoissa se usa kaatuu uskokaa vaan

Äänestä

Siis Suomihan pelas aivan huipusti kaks ekaa erää, ja vasta kolmannen erän puolivälissä peli lopahti.. Vaikka ei nyt voittoo tullukkaan, niin silti hieno suoritus johtaa USAa vastaan 2 erää..ei se oo niin helppoo kun luulis.
Ehkä osasyy kolmoserän floppaukseen valmentajassa? Uutta verta sinne saralle kaivattas,todellaki.!!
ONNEA Kanada-peliin!!=)

Äänestä
  • no maajoukkueen valmentajan syyhän se oli ettei naisten kunto kestä hmm.. outoa et suomella pelasi n.15-20 kenttäpelaajaa ja usalla 8 kpl. mutta heidän kuntonsa riitti... missä on naisten harjoitteluinto??? seurajoukkueiisiin raimo summasmaisia cutseja niin eiköhän naisilla kunto kasva??? mutta sitten käy niin kuin kävi naisten salibandyjoukkuueelle , kun oli tämä hifk:n miesvalmentaja joka tunnetaan siitä ette treenataan ja taistellaan kovaa... ja sittenhän se ei naisille käynyt ja valkku piti erottaa muuten suomen naiset ei olisi pelannut.. huhhuh

    Äänestä

  • Joo uutta verta todellakin mutta ennen kaikkee lisää luisteluvoimaa ja fyysisyyttä pelaajille!! Vaan kun ei kaks erää riitä, peli kestää sen 60 minuuttia eikä siihen suomalaiset pysty.. edelleenkään. Sad but true.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


siusta katsoja kirjoitti:

eilinen peli oli aivan kauhea, onneksi usa voitti lopulta koska olisi ollut todella väärin jos suomi olisi voittanut koska olivat niin paljon huonompia kuin usalaiset.. luisteluvauhdiltaan usan hitain oli nopeampi kuin yksikään suomalainen.. suomi ei päässyt edes omalta puolustusalueelta pois.. huhhuh paljonkohan tulee kanadalta pataan suomelle ..oiskohan noin 10-0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu