Olen juuri muuttanut Karhulaan ja kyselisin mihin kannattaa lähteä yöelämään? Olen kuullut juttua Mesikämmenestä? Millainen paikka ja minkä hintasta esim tuoppi?
yöelämä karhulassa
onko sitä?
93474
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Aika onnetonta on Karhulan yöelämä valitettavasti. Jos meininkiä haluaa, on melkein pakko suunnata Kotkansaarelle. Tässä mielipiteet muutamasta paikasta:
Mesikämmenessä ei arkisin käy juuri ketään, ja viikonloppuisinkin aina samat naamat, jotka ovat jo viimeiset 30 vuotta notkuneet Karhulan baareissa. Juomien hintataso on kuitenkin kohdallaan.
Samantyylinen kanta-asiakaspaikka on Pika-Moccakin, joskin hieman elävämpi ja lämminhenkisempi paikka. Hinnat edulliset sielläkin.
Sam's Pub on tarjonnaltaan monipuolinen ja ihan ok pubi, jossa saattaa nähdä jopa nuoriakin. Erikoisemmat oluet tosin maksavat niin että köyhempiä heikottaa.
Ainoa yökerho on Hotelli Karhun Bana Club, joka ei varsinaisesti siisteydellään loista. Hinnat ovat normaalia yökerhotasoa, mutta puitteet eivät. Usein olen tuolla saanut juomani muovituopissa... Banalla kuitenkin käy kohtalaisesti porukkaa pe- ja la-iltoina.
Karhulan yö-elämä ??? HAH LOL HIH
Mikäli vedät aineita niin viihdyt varmasti karhulassa...esim. juuri mesikämmenessä tai sekin riittää että olet romani niin löydät ystäväsi sieltä, mikäli taasen olet alkoholisti niin ystäväsi ovat edelleen lähettyvilläsi.
Kokemuksia? Mitä palvelua saatavilla? Hintataso?
Tosi paska helvetin huono hieronta puoltuntii makso 20e ja runkku siihe päälle ois ollu 50e,enpä maksan vaan kusin patjalle ja lähin kaljalle naureskeleen!Taikku molotti perään oisin vittu hakannu sen huoran jos ois tullu liiveihi kiinni!
diskohileille löytyy kait mestoja kotkasta, tänne karhulaan nyt tuskin moni paikallinen moisia kaipaakkaan.. samilla on rento fiilis, ja noi ulkomaiset oluset on kylläkin edullisia, niissä kun ei oo mitään "irkkupub-lisää" eli samalla katteella ku kotimaisetkin että iso tuoppi on oikeesti iso=0,5l. Livemusaa taitaa olla joka la näin talvisin, ei mitään lanteenhetkutushumppaa, tosin.
Käyn yleensä kahdesti vuosittain baarissa,tääl Karhulassa ,en nyt muista nimeä mutta siin kuntosalin vieressä.
Eilen yks pimu makas lattialla tunnin,portsari sai heittää jengiä pellolle.ym.
Ihan kunnon meininkiä!😃
Amiraalin nuohous osastoko se siellä köllötteli Tavastilasta tultuaaan? Kullitettua vesipostia katsomasta?
Tavastilan kusiposti?