Suomalaiset Onnellinen kansa.

Suomalaiset ovat Euroopan toiseksi tyytyväisin ja onnellisin kansa. Eurooppalaisten elämänlaatua koskeva tutkimus kertoo suomalaisten olevan myös erittäin optimistisia ja stressittömiä.

Kauhulla ajattelen jos Niinistö olisi valittu Presidentiksi Suomi olisi vajonnut kehitysmaan asteelle

Onneksi enemistö suomalaisista äänesti Niinistön ulkomaille.
16458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

tuollaisen tilaston löytänyt. Taitaa olla noita kuuluisia YLE:n galluppeja, joka kertoi Halosen kannatuksen lähes 100 %:ksi. Kutistui kuitenkin n40%:ksi ja sekin uhkauksin ja petoksin saaduksi.

Mikäs se eniten tyytyväinen kansa sitten on. Venäjä vai?

Voi sinua tyttöraasu, kyllä elämä vielä opettaa uskomaan kaikkea roskaa. Käytä vain omia silmiäsi ja korviasi. Propagandan julistajia on omien etujen ajamana täälläkin. Ei kannata enää jatkaa tuota samaa...ei täällä enää kukaan sitä usko.

Äänestä
  • onneton, ei merkitse sitä, että olisit enemmistöä. Tyypillistä onnettoman vaikerrusta.

    Äänestä

  • töötöötööö

    Äänestä

enemmistö kansasta ei halunnut Halosen jatkavan. 48% äänestäneistä + n. 20% nukkuvia ei äänestänyt seta-mummoa.

Miten voit sanoa itseäsi porvariksi, kun tuet sosialistista myrkynkylvöä?

Äänestä
  • mitä mieltä äänestämättä jättäneet ovat?
    Samalla matematiikalla Niinistöä kannatti VAIN 36 % kansasta. Laskit miten laskit, mutta aina enemmän kannatusta on Halosella.

    Äänestä

  • ??????????????????????

    Äänestä

huomenna kiltisti sinne ala-asteelle opiskeleen!

Äänestä

taitaa olla vähän vinksallaan.

Äänestä
  • porvaritytön kanssa olemme niitä onnellisia. Yksi syy onnellisuuteemme on PRESIDENTTI TARJA HALONEN!!!!!!!!

    Äänestä

  • me.. kirjoitti:

    porvaritytön kanssa olemme niitä onnellisia. Yksi syy onnellisuuteemme on PRESIDENTTI TARJA HALONEN!!!!!!!!

    " kell onni on se onnen kätkeköön", jos se on noin suuri onni miksi sitä pitää noin kovasti julistaa. Olkaa vaan onnelliset...niin kauan kuin sitä kestää.

    Äänestä

  • Porvarityttö, demarityttö, arja-24 sama henkilö.
    Omaa vitjakellit, kertoo alaviite. Että sikäli.

    Äänestä

  • viisas sanonta kirjoitti:

    " kell onni on se onnen kätkeköön", jos se on noin suuri onni miksi sitä pitää noin kovasti julistaa. Olkaa vaan onnelliset...niin kauan kuin sitä kestää.

    nauraneet noille hyvin tutun laulun sanoille. 1950 -luvulla olin kansakoulussa ja silloin järjestettiin urheilukilpailujen lisäksi, myöskin "hengellisiä" kilpailuja, runonlausuntaa ja laulua. Laulun pakollisena kilpailukappaleena oli juuri tuo "Kell onni on, se onnen kätkeköön, kell aarre on, se aarteen peittäköön ja olkoon onnellinen onnestaan ja rikas riemustaan"

    Onhan siinä varsin riemullista riimitystä, mutta jos lyhyesti analysoisin noita sanoja, niin sanoisin, että kapitalistin ropakantoo!
    Ssuomalaiset ovat jossain määrin onnellisuutensa lisäksi myöskin kovasti kateellisia ja sen vuoksi varmaan vanha runoilijasetä oivalsi, että pannaanpa kaikki piiloon, mikä voisi aiheuttaa kateutta.

    Pahinta kateutta minun mielestäni onkin juuri tuo toisten onnellisuuden kadehtiminen.

    Äänestä

  • paljonkin vinksallaan kirjoitti:

    Porvarityttö, demarityttö, arja-24 sama henkilö.
    Omaa vitjakellit, kertoo alaviite. Että sikäli.

    hän ja kaikki nuo mahdolliset sivupersoonat ovat onnellisia!

    Äänestä

toiseksi tyhmin sosilisti nulikka, ei sinulla ole maitokannuja ollenkaan, sillä tytötkään ei kirjoittele noin typeriä, porvareiden nimissä.
Kysely on luultavasti tehty heti vaalien jälkeen sak. toimistossa.

Äänestä
  • aivoton mullikka! vituttaako kun kaikki ei menekkään tällä palstalla niinkuin te haluutte, häviäjä luuseri!

    Äänestä

NUO SOKEET APINAT EI VAAN NÄE MITÄÄN. MUT SEHÄN EI HAITTAA, NE ON VAAN VÄHEMMISTÖÄ! =D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


porvarityttö kirjoitti:

Suomalaiset ovat Euroopan toiseksi tyytyväisin ja onnellisin kansa. Eurooppalaisten elämänlaatua koskeva tutkimus kertoo suomalaisten olevan myös erittäin optimistisia ja stressittömiä.

Kauhulla ajattelen jos Niinistö olisi valittu Presidentiksi Suomi olisi vajonnut kehitysmaan asteelle

Onneksi enemistö suomalaisista äänesti Niinistön ulkomaille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu