Iso suuhun?

Kokematon suuseksissä

Tämä on tosi nolo kysymys mutta miten iso penis otetaan suuhun? MIehelläni on suhteellisen iso ja tuntuu että tukehdun kun annan hänelle suuseksiä. Tuntuu ttä penis on kovin suuri ja leveä ja etä tukehun. Tiedän että olemassa on suurmpiakin,. mutta miten te naiset teette sen isoille? Ohjeita kaipaa 21-vuotias seksuaalisuutensa parhaat palat "sille oikeelle" antava.
Asialliset kommentit typerään kysymykseeni olis tarpeen:)

14

16593

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sama

      tulipas paljon virheitä. Mutta siis, toivottavasti asia tuli selväksi. Kiitos jo etukäteen :)

      • neuvo

        Se vain yksinkertaisesti otetaan suuhun, vaikka olisi pienikin suu. Tämä siis mikäli todella haluat antaa sitä suuseksiä... Ison kanssa pitää vaan muistaa että saa itse määrätä tahdin ettei toinen ohjaa. Muuten tulee oksennusrefleksi...


    • tiia_67

      Miehelläni kanssa iso varustus, joten neuvon sinua käyttämään myös käsiä suuhun oton yhteydessä. Siis näin, suuhun niin paljon kuin mahtuu ja kädellä juuresta kiinni ja hinkkausta ja voi niitä "kassejakin" hieman puristella vapaalla kädellä, näin meillä, eikä mies ole valitellut, on lauennut näin aina suuhuni. Voi olla erillaisia mieltymyksiäkin miehillä, voithan aina kysästä mieheltäsi, että mistä hän pitää suihin oton aikana.
      Ja tietenkin se, että kun nainen ottaa suihin niin mies antaa naisen määrätä tahdin, eikä ole takommassa takaraivoon, vaan antaa naisen tehdä rauhassa hommat, voi tietenkin varoittaa että on tulossa, niin on nainen valmiina ottamaan lastin. Kokeneempi nainenhan sen huomaa milloin mieheltä on tulossa.
      Toivottavasti oli jotain apua..

      • jokkeri73

        ...ainakin seisoo samantien! Kyrpäni on iso ja kivikova, tulisitko ottaa multa suihin just noin?? :) Vai runkkaanko ja vain ajattelen suihinottoasi, ja "kassieni" hyväilyy...???

        oma vaimoni ei meinaan ikinä anna mun laueta suuhunsa... :(


    • seisoon

      kun lukee noita juttuja!

    • Tia

      Siitä saat itsellesi ikuisen harjoittelun kohteen, jos koitat sen kokonaan suuhusi saada mahdutettua. Silloin kun on kokoa ja näköä vehkeissä niin se on ammattilaista hommaa jo :)

      Harjoittelulla tosin sitä saa aika syvälle imuteltua, mutta tee juuri sen verran kuin itsestäsi tuntuu hyvälle. Pikkuhiljaa treenaat ja säilytä kontrolli itselläsi. Mies ei saa paukutella kitakaarille kun ottaa suihin... nämä on säännöt tai tulee ikävää jälkeä.

      Ehdottomasti kädet mukaan toimintaan. "Tumputa" miestä, hyväile palleja (huom! herkkä paikka ei tarvita kovia otteita, tai jos tykkää kivusta niin miksipä ei), kuljeta kieltäsi edes takaisin pitkin kalua, voit käyttää kurkkupastilleja apuna -> tuntuu viilentävälle ja kiihottaa, kiveksiä ei tosiaankaan kannata unohtaa... ainakin minun kokemukseni on (naisen kokemus ja ei suurta otantaa taustalla) että kivesten alapinnalla on todella herkkää tekevä paikka. Terska on sellainen paikka myös, että siihen kun piirtelee kielellä sydämiä niin näyttäis tekevän herkkää... sitten myös kohta jossa "liikkuvat eli esinahka" kiinnittyy...tätä en kyllä osaa selittää, pitäis näyttää ;) Joku fiksumpi koittakoon pukea paremmin sanoiksi tai teilatkoon vaikka mielipiteeni... taas!

      Sitten kun vielä opettelet nauttimaan siitä hommasta tavalla jolloin mieskin uskoo sinun nauttivan...hyvä tulee. Voit samalla katsella riettaasti silmiin ja samalla suihin ottamalla näyttää miehellesi, että hänen vehkeensä on parasta mitä tässä maailmassa on!!!

      Hmmmmm... :O *lurps* *nauraa*

      • Tia

        että miehet eivät turhaan käytä termiä "tikkari" vehkeestään. Suihinottoa voi tosiaan harrastella kuten tikkarin tai jäätelön syöntiä. Pyöritä kieltä ympäri terskaa, lipoen nopeasti ja hitaasti. Välillä lipaise alempaakin kalusta, kuten koittaisit ottaa sen jo sulahtaneen jäätelövanan kiinni.

        No nyt rupesin kyllä miettimään, että taidan syödä tikkaria (siis oikeaa) tikkaria aika riettaan näköisesti. Kyllä sinä silti varmaan tajusit mitä ajan takaa... toivottavasti ainakin.


      • juje
        Tia kirjoitti:

        että miehet eivät turhaan käytä termiä "tikkari" vehkeestään. Suihinottoa voi tosiaan harrastella kuten tikkarin tai jäätelön syöntiä. Pyöritä kieltä ympäri terskaa, lipoen nopeasti ja hitaasti. Välillä lipaise alempaakin kalusta, kuten koittaisit ottaa sen jo sulahtaneen jäätelövanan kiinni.

        No nyt rupesin kyllä miettimään, että taidan syödä tikkaria (siis oikeaa) tikkaria aika riettaan näköisesti. Kyllä sinä silti varmaan tajusit mitä ajan takaa... toivottavasti ainakin.

        itselläni vai 26cm pitkä molo ja vaimo imee sitä ko tikkaria ja tykkää ko tunngen sitä pepereikään


      • zimmer
        juje kirjoitti:

        itselläni vai 26cm pitkä molo ja vaimo imee sitä ko tikkaria ja tykkää ko tunngen sitä pepereikään

        Niinpä -pituus, mutta ympärysmitta?


    • työtä...

      Vähän vaikeaa antaa neuvoja kun en itsekään osaa - Tai oikeammin saa mahtumaan suuhuni. Mutta älä ainakaan häpeä sitä, iso on aina iso, ei sitä muuksi voi muuttaa. Alussa ainakin on hankalaa, mutta ehkä se siitä onnistuu, vähitellen. Harjoittelun iloa!

    • sexpertti nainen

      Eihän se iso välttämättä mahdu suuhun, eikä sille mitään voi. Ei mahdu niin ei mahdu. Voi nuolla sitä reunoilta, kiusata kielelläsi, imaista sitä kullinpäästä, vedellä käsilläsi samalla. Mielikuvistusta kehiin. Ei sen tarvitse upota suuhusi tuppea myöten, se nyt on selvää.

    • Bianca

      Harjoitus tekee mestarin, kyllä se nieluun astikin menee jos osaa! ;) Mutta jos ei mene, niin älähän itseäsi tukehduta... :)

    • taito . . .

      että pistän mulkun lepotilassa naisen suuhun, ja annan sen sitten turvota siellä sisällä. siinäkin on se hankaluus, että jos naisella on pieni suu, niin ei tahdo saada ulos, kun terska turpoaa, ottaa nuo hampaat sen verran kiinni. usein on sen tähden kermat ruiskittava nieluun, että saa kalun lötköksi.... mutta ei se suu koskaan pillua voita....

    • Anonyymi

      Kaiken kokosia munia

    Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      213
      1732
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      141
      1455
    3. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      76
      1283
    4. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      54
      1173
    5. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      74
      1075
    6. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      109
      999
    7. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      55
      970
    8. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      7
      963
    9. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      880
    10. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      850
    Aihe