Pakkeli valitsi Iltalehden

Porin masentavin julkkis eli keihäänheittäjänä ja kokoomusta kannattavana poliisina tunnetuksi tullut T. Kolkkala myi vauvajuttunsa kokoomusta tukevalle Iltalehdelle.
Myöhemmin aiheesta kertovat tietysti suurin osa naistenlehdistä ja paikalliset mediat.
Ei mitään uutta auringon alla.
71032
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

...mutta onko ao. henkilö tehnyt sulle jotain? Vai häiritseekö (perus-porilaista punanuttua?) tuo Kokoomus?
Mielestäni avaamasi keskustelu on täysin hyödytön ja se voitaisiin vaikka poistaa!

Äänestä

..ovat luotuja linssiluteiksi.
Porin kokoomuslaisista kaikki ovat sellaisia. Ilmari Holmlundkin aikoinaan luuli omistavansa koko kaupungin.
Kolkkala saa vielä joskus katkerasti katua virnuiluaan lehdissä ja tv:ssä.

Äänestä
  • erikseen voita leivän päälle ostaa...

    Äänestä

poliisinpalkan lisäksi.
Poliisien palkat ovat alamaissa ja työt raskaita ja vaarallisia.
Kun kolkkalan kuva on Iltalehden kannessa menevät muutkin kuin Kolkkalan sukulaiset ostamaan lehden.
Hölmöjä on helppo hölmöytellä.
Iltapäivälehdet juoksuttavat hölmöjä porilaisia ja muitakin paikallisten tosikertomuksilla.
Ihmettelen vaan että miksi se niin kovasti kiinnostaa että siitä vielä rahaakin maksaa.
Minulle riittää jos satun olemaan R-kioskin seutuvilla että lööppejä vilkaisen ja jatkan matkaa.

Äänestä
  • Polliiseilla on polliisien elämänarvot: siniset värit, Kokoomus, isänmaa, armeija.
    Aivojen kehittämiselle polliisi sanoo: kiitos ei.

    Äänestä

  • Anteeksi mutta onkohan kyseessä,joku 80 luvulla menestynyt urheilija, ainekaan viime vuosina en ole moisesta kehäänheittäjästä kuullut muuta kuin sen, että äiti kertoo,mitä toimittajien pitäisi kertoa. Eiköhän se Taina joskus äidistä eroa,kun kasvaa isoksi,isoksi kasvaa äidin leipomaa porin leivän pullaa syömällä, TAINA.

    Äänestä

  • kolkkala kirjoitti:

    Anteeksi mutta onkohan kyseessä,joku 80 luvulla menestynyt urheilija, ainekaan viime vuosina en ole moisesta kehäänheittäjästä kuullut muuta kuin sen, että äiti kertoo,mitä toimittajien pitäisi kertoa. Eiköhän se Taina joskus äidistä eroa,kun kasvaa isoksi,isoksi kasvaa äidin leipomaa porin leivän pullaa syömällä, TAINA.

    Ei tämä Kolkkala ole tainnut 80-luvulla menestyä. Hänhän täytti vuonna 1986 vasta kymmenen vuotta. Siinä iässä harvemmin pärjätään keihäänheitossa.

    Näyttää olevan porilaisille hankala paikka, kun edes joku kaupungista kiinnostaa valtakunnallista mediaa.
    Täällä palstalla luuserit ruikuttavat, kun joku tekee työtään eli antaa haastatteluja, hankkii sponsoreita jne.

    Syökää tekin sitä pullaa, niin tulee parempi mieli.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huulien pituus 25 cm kirjoitti:

Porin masentavin julkkis eli keihäänheittäjänä ja kokoomusta kannattavana poliisina tunnetuksi tullut T. Kolkkala myi vauvajuttunsa kokoomusta tukevalle Iltalehdelle.
Myöhemmin aiheesta kertovat tietysti suurin osa naistenlehdistä ja paikalliset mediat.
Ei mitään uutta auringon alla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu