Helsinginsanomien keskustelu foorumi on julkaisut asia kirjoituksia lain järjettömyydestä. Vetää hiljaiseksi.
http://www.hs.fi/keskustelu/thread.jspa?sourceStart=440&threadID=17304&tstart=0&start=0
http://www.hs.fi/keskustelu/thread.jspa?sourceStart=440&threadID=17304&tstart=0&start=0
Vastaukset 2
Vanhimmat
HS on tänään katkaissut tuon threadin -taisi olla kaikkiaan kuudes kerta. Nimimerkin "Jerry" mukaan, ennen tätä keskustelua viestejä olisi ollut viidessä(!)edellisessä n.3000. Eli yhteensä noin 3500 viestiä, ja käytännössä kaikki _perustellut_ mielipiteet ovat lakia vastaan.
Ihan selvää asian pimittämistä tuo HS:n homma. Välilä ko. aihe ykskaks häviää näkyvistä, eli sen löytää vain haun kanssa. Se ei ole esim. kestoaiheissa. Se ei ole (enää) suosituimmissa aiheissa. Keskustelussa on,ja pysyy paljon vähäpätöisempiä aiheitä (muutama kymmenen kommenttia).
Laista tulee mieleen kuunnelma "Knalli ja sateenvarjo". Vaikka tuskin ministeriön erikoisosaston tunaritkaan olisivat saaneet sorvattua yhtä hullua lakiehdotusta. Todellisuus on tarua ihmeellisempää.
Ai niin.Säästän vaivan siltä hullulta, syylänenäiseltä noita-akalta,joka raakkuu palstalla. Kirjoitan tyylinmukaisen, sofistikoidun kommentin aiheesta hänen puolestaan.
voiläsäpersereppananussihuoriasrunkkarihomoihramahapikkumulkku
sihteeriopistoluikkariaperseeseenpetävaimoasnussihuorias
kaljaalipittävätyötönlesbokääkkäpaskamulkkuzeesus
reppananussihuoriasrunkkarihomoihrapersepikkumulkkulepsbokääkkä
palstalla. Jotenkin tulee korvista sen jorinat.
Nainen(ei femu eikä prostu :)))