MITÄ VITTUA MOKKA ON PERKELE!??!?!
Mokka?
ASDadASDASD
62502
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pakkohan sinulle on vastata, kun noin kauniisti anot!
Mocha on kaupunki Jemenissä, Arabian niemimaalla – paikassa, missä Intian valtameren Adenin lahti ja Punainen meri kohtaavat.
Mocha on vanhastaan tunnettu korkealaatuisesta kahvistaan.
Mokalla ymmärretään (nykyisin, suomalaisittain, yleensä) korkealaatuisesta kahvista valmistettua vahvaa kahvia, joka tarjotaan tavallista pienemmistä kupeista.
http://de.wikipedia.org/wiki/Mokka_(Stadt)
Google-haulla
http://images.google.fi/images?q=mocha map&hl=fi&btnG=Etsi kuvia löytyi heti ensimmäisestä klikattavasta kohdasta toisenlainen sivu (jolla oli karttakin).
kysynyt jo niin helvetin monta kertaa. Enkä halua mitään vitun näsäviisasteluja, vaan haluan tietää, mitä mokka sisältää!
nahkaa
Kahvia
Kiitos kysymyksestä. Mokka ei ole vittua ollenkaan. Se on keittotapa missä tippuva kahvi viedään kahvin nestepinnan alapuolelle. Tällöin aromit säilyvät voimakkaampina ja kahvi on ns pehmeämpää. Mot