onko minussa jotain vikaa?
Islam kammottaa minua
olenko ainoa
271885
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Niin muakin kammottaa ja pelottaa.
minun ja jonkun toisen ASIALLINEN vastaus Sinulle.Todella tehokasta sensurointia...
täällä
Olen toiminut opettajana aikuiskoulutuskeskuksessa ja oppilaina on ollut muhamettilaisia. He ovat esiintuneet kohteliaasi ja kertoivat, että kotimaassaan he kunnioittivat ensin omaa isäänsä ja sitten opettajaansa. Onko nyt suomalaisen peruskoulujärjestelmän vika se, että maahanmuuttajien lapset ovat siellä oppineet ns, V- tyylin sekä kaikenlaisen haistattelun. Lisänä vielä tuskin muslimit jäävät krapulan takia pois työstä. Pohtikaapa.
perustuu niinhin huonoihin piirteisiin jotka koen päällimäisiksi. En viitsi niitä toistaa koska Kohari ne heti poistaa.
Niin hämäytä voi yrittää korttipöydässä mutta olen kokenut em asiat itse vuosien varrella. Millainen kosketuspinta Sinulla on??
Kyllä muuten krapula tulee islamilaisillekin!Sinähän se kumma heppu olet, kun muuta luulet.
Kovia ryypyn ottajia ovat pimeällä ja sisätiloissa.
...uskoa on monenlaista. Huomaa, että tietosi kyseisestä uskonnosta ovat puutteelliset, kun niputat kaikki yhteen nippuun, joka "kammottaa" sinua. Media antaa todella väärän kuvan islaminuskosta. Vain pieni osa muslimeista on näitä riehujia ja kiihkoilijoita.
"Vain pieni osa muslimeista on näitä riehujia ja kiihkoilijoita."
Kyllä aika isoilta osilta näyttävät nuo joukot jotka riehuvat ympäri maailmaa. Huomaa, että ei se media ihan kaikkea valehtele, vaikka niin sopisi toivoa.
Ja kyllä ihmiset on jo mielipiteensä luoneet..
ei sitten mahda mitään tuolle pienelle riehujien ja kiihkoilijoiden joukolle?
Voisiko muu maailma liittoutua tuo rauhaisan muslimienemmistön kanssa ja pistää yhdessä nuo riehujat kuriin ja herran nuhteeseen?
Jotenkin uutisista syntyy käsitys, että eri maiden viranomaiset eivät edes yritä jarruttaa riehujia, saavat vapaasti poltella muiden maiden lähetystöjä.
johti Neuvostoliittoa, Natsi Saksaa, Pohjois Koreaa, Kuubaa, Iraqia ym. Ei siinä tarvitse kummoistakaan populaatio määrää johtamaan suurta populaatiota.
Saddam tappoi vastustajansa samana päivänä kun sai valtansa pienen kauhua lietsovan ydinjoukkonsa avulla.
Ei tarvita kuin muutama imaami kiihottamaan miljoonia muslimeja ottamaan ylivalta kansakunnista.
.. on usein sitä kun ei tunne ja tiedä jotain asiaa vielä riittävästi -pelon kohde kannattaa kohdata ennen kuin kärpäsestä tulee härkänen :)
Parhaiten se onnistuu tässä tapauksessa tutustumalla muslimeihin ja Islamiin live elämässä ja uskoa vain sen minkä omin silmin kokee ja näkee - ja vasta sitten alkaa suodattamaan kaikkea sitä sangen sekalaista infotulvaa mitä näkee vaikkapa täällä internetissä ja keskustelupalstoilta.
Pelätä voi miljoonaa asiaa tässä maailmassa, mutta niitä voi ja kannattaa koittaa hälventää,koska luulo ei ole tiedon väärtti ja joskus voi jopa päästä pelostaan eroon..Olipa se sitten ihan mitä tahansa :)
täällää.. sekin on kammottavaa
olen pian 10v.asunut muslimimaassa ja nähnyt mitä islam on.Järjetöntä massahysteriaa..silpomista..vaimonhakkaajien&silpojien epäpyhä liittouma..
Minäkin olen nähnyt kaikkea tuota - riippumatta onko maa Islamilainen vai ei ja onko tekijät muslimeita tai kristittyjä taikka vaikka ateisteja. Joka maassa,joka uskonnossa,joka ihmisryhmässä on omat hyvät ja pahat ihmiset ja valta osa aina kuitenkin niitä ihan tavallisia matti meikäläisiä siltävä väliltä. Jotka ei hysterisoi, ei hakkaa yhtään ketään silpomisesta puhumattakaan :)
...on ihmisen puolustusmekanismi, siinä missä terveet ennakkoluulotkin. Pelko ja ennakkoluulot pitävät ajattelevan ihmisen hengissä. Vieraat asiat ja pelottavat aiheuttavat ennakkoluuloja, joiden avulla ajattelevat ihmiset kykenevät riittävällä kritiikillä ja varovaisuudella tutustumaan uuteen asiaan. Ennakkoluulot ja pelko ovat luonnollinen osa ihmisyyttä.
se ei vaan oikeen auta asiaa, kun näytetään tyyppejä riehumassa aksut kädessä ja polttamassa taloja, vain sen takia, että joku oli piirtänyt pilakuvia.
???????????
Toimittaja menee paikan päälle katsomaan, miten siellä eletään ja joskus käy niin, että heidät tapetaan... Valitettavasti. Muslimiin tutustuminen ulkomailla on sama verrattuna siihen, että kaikkia sieniä voi maistaa - ainakin kerran. Kassos jos sattuukin myrkkysieni...
Suomessa uskaltaa tutustua - ulkomailla ei. Mutta Suomessakin julkisella paikalla, mutta esim. islamkriitikot eivät voi tehdä niin.
tyttönen tulla raiskatuksi. Näitäkin tapauksia on!
tätä uskontoa kun ovat kuulleet karmeita tositapauksia tosiuskovaisten tekosista.
Sitähän (ainakin) äärimuslimit haluavatkin: kylvää pelkoa. He haluavat valloittaa maailman, ja pelko on hyvä ase. Päänkatkaisuvideot kuuluvat osana tähän pelotteluun, se on ikäänkuin psykologista sodankäyntiä.
Mikä on perimmäinen asia, mitä muslimit haluavat? Sehän löytyy Koraanistakin. Ja se on: vallata koko maailma islaminuskoiseksi. Ja vääräuskoisen osa on oleva kuolema.
Kyllä, islam kammottaa minua ja alan päivä päivältä vihata sitä enemmän. Mutta en pelkää, sillä minun Jumalani on suurempi kuin Allah.
Minua islam ei peloita!:)profeetta paimentaapi vaarojen läpi/tematiikka
Jumaluusoppi on aina ollut valtaapitävien keino alistaa tavallista kansaa. Kun asiaan suhtaudutaan dogmaattiseti niin lopputulosts ei tiedä kukaan. Esim. USA:N presidentiksi voi päästä riittävän rikas joka kuuluu etniseen/sukupuolivähemmistöön mutta jos siellä kandinaatti ilmaisee olevansa esim. agnostikko niin siihen tyssää tie huipulle.
Sinussa ei ole mitään vikaa. Islam ja muslimit kammottavat minuakin.
Islam haluaa alistaa koko maailman valtaansa. Eurooppaa ollaan jo hyvää vauhtia valtaamassa.
Mielestäni tällainen epätoivottava kehitys pitäisi pysäyttää. Islam ja eurooppalainen kulttuuri eivät sovi yhteen. Minä valitsen jälkimmäisen.
että koko ketju jää tänne. Kammotus pysyi ennallaan.
jos vain saisin, mutta eihän täällä dsaa sanoa mitään.