Tietokoneen käynnistäminen virtalähteestä

Onko tietoa, että voiko tietokoneen käynnistää ATX virtalähteen johdoista, koska emolevyltä ei löydy virtakytkimelle sopiivaa paikkaa.
2289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos se on ATX-emo niin kyllä sieltä löytyy paikka virtakytkimelle.

Älä tumpeloi.

Äänestä
  • Emo on atx mallinen, mutta emo on joku IBM:män merkki koneesta otettu niin siinä on aivan omanlaisensa käynnistys mekanismit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


avuton... kirjoitti:

Onko tietoa, että voiko tietokoneen käynnistää ATX virtalähteen johdoista, koska emolevyltä ei löydy virtakytkimelle sopiivaa paikkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu