Kiitos neuvoista!

rentukka

varsinkin kiitos nimimerkeille Kapkaupunkilainen, Observeri ja Kyösti! Nyt olemme palanneet Kapkaupungin matkalta ja meistä tuli kertaheitolla Etelä-Afrikka-faneja. Aivan upea kokemus ja ihmiset niin ystävällisiä ja auttavaisia. Nähtävää oli valtavasti ja onneksi emme lähteneet monen päivän Garden Routille, koska silloin olisi moni muu nähtävyys jäänyt. Kirstenbouschin luonnonpuistossa vierailimme kahdesti, se oli mahtava kokemus. Lentomatkat vain olivat väsyttäviä, mutta päällimmäisenä kuitenkin tyytyväisyys erinomaisesta matkakohteesta.

4

1118

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • matkaaja

      pysyä kotona kun noin lentäminen rassaa. Et varmaan ole aiemmin Euroopan ulkopuolella matkannut kun noin ajattelet.

      • rentukka

        tätä ennen olen matkannut Euroopan ulkopuolelle, nimittäin Pekingiin. Se tosin oli puolet lyhyempi lento kuin tämä, mutta sekin väsytti, koska en osaa nukkua lentokoneessa.


      • juha

        kommentti, taidat olla itse jokin vitun daiju, ja varmasti koyhakin viela. painu vittuun


    • kyösti

      Kiitos kiitoksesta, rentukka!

      Omat lentomatkani E-Afrikkaan ovat olleet helppoja, koska pystyn nukkumaan koneessa. Yölento Euroopasta on varsinkin Kapkaupunkiin asti sopivan pitkä, niin että ehtii nukkua tarpeeksi.

      Kun kellonaika on sama kuin kotona, ei synny mitään jetlag-ilmiötä. Sen olen kokenut tosi hyväksi, toisin kuin kestoltaan hieman lyhyemmillä lennoilla esim. Amerikan mantereelle tai kaukoitään - pöpperyyttä on niiden seurauksena ainakin mennen tai tullen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1583
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      125
      989
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      941
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      97
      917
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      787
    6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      45
      642
    7. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      632
    8. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      236
      618
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      617
    10. 49
      577
    Aihe