205/40 zr 16 ??

Terve! Osaisiko joku täällä kertoa voiko Ford Escort farkkuun vm.-96 laittaa alle 205/40 zr 16 kokoisia renkaita, entä mikä olisi tässä tapauksessa oikea vanne koko? kiitos asiallisista vastauksista.
1224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vaikka suositus olisi 215/40R16,mutta 205/40 voi laittaa. ja ne menee sopivasti 7x16" vanteelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hjelppiä kirjoitti:

Terve! Osaisiko joku täällä kertoa voiko Ford Escort farkkuun vm.-96 laittaa alle 205/40 zr 16 kokoisia renkaita, entä mikä olisi tässä tapauksessa oikea vanne koko? kiitos asiallisista vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu