Teit suuren vaikutuksen kun otit Lipposen ja SAK:n peloittelupuheet esille. On tosiaan typerää demarien peloitella ja haukkua toisia tolkuttomasti.
Myös ivalla alistaminen kuuluu demarien taktiikkaan. Mutta ei tänäpäivänä onnistu. Luu kurkkuun demareille.
Myös ivalla alistaminen kuuluu demarien taktiikkaan. Mutta ei tänäpäivänä onnistu. Luu kurkkuun demareille.
Vastaukset 1
Vanhimmat
pelottelut ja uhkailut Lipposen, SDP:n ja SAK:n taholta joihin Jyrki_boy Katainen tänään viittasi. Odottelen vastauksia mielelläni.
Paviaanimainostoimistokirsipihajarisarasvuon yksi teemoista oli viime pres.vaalien alla että "Vastakkain asettelun aika on ohi". Siis tämä slogan oli todella tuon edellä mainitun mainostoimisto luoma slogan pahvi-Saulille. Sen osoittavat mm. Jyrki boy_Kataisen tämänpäiväiset puheet.
En tiedä mitä boy_Katainen tuolla haastamisella hakee, mutta ehkä siinä on kaksi asiaa a) hänelle on jäänyt levy päälle pres.vaaleista tai b) Kokoomus on ihan tuuliajolla ilman paviaanimainostoimistokirsipihajarisarasvuota. Ehkä syynä Jyrki boy_Kataisen esiintymiseen ovat molemmat em. syyt.
Mutta odottelen niitä vastauksia kysymykseeni.