Haluaisin tietää ,koska presidenttimme käskee aloittaa Erkki Liikasen touhujen tutkimisen . Aukeavatko Stasi-listat vasta 6 vuoden päästä vai saammeko ihastella päättäjiemme toimintaa jo aikaisemmin ? Miksi Koiviston konklaavi on julistettu salaiseksi ? 14000 itsemurhan tehnyttä ihmisparkaa lama-ajalta varmaan haluaisi maineensa puhdistamisen .Myös puhemiehen Ilomantsin ilmais-perhelomat täytyisi tutkia kansalaisluottamuksen takaisin saamiseksi,koska Lipposen perheen elätys maksaa jo nyt 450.000 euroa vuodessa veronmaksajille.
MRS HALONEN
rehti demari
3241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Toisaalta; oikaise, jos olen nähnyt kirjoitusaiheesi aikaisemmimminkin nettipalstoilla.
Vastaako metsä kun sinne huudetaan!
Tuskinpa metsä vastaa. Joten Suomen alamaiset totunnaiseen "hattu korassa" -kyyristelytyyliinsä hyväksyvät, että poliittinen johto myötäili ateistista totalitaarista kommunismia ja sai siitä henkilökohtaista poliittista ja taloudellista hyötyä.
Eihän nyt Suomen kansa käännä selkäänsä Tampereen ja koko Suomen kommareille, joita olemme punaelättäneet tähän saakka.
Tottakai heidän etunsa on, ettei suomettumisen aikaa tutkita sen enempää mediassa kuin yhteiskuntatieteessä.
Siksipä iloiten vaikenemme edelleen, koska mökä ja älämölö voisi murtaa Jerikon muurit kuin Berliinin muurin, joka on ihmisen sivistyksen korkein rakennelma ja saavutus, vai mitä Toverit?
Se koira älähtää , johon kalikka kalahtaa....