Selänne voisi olla hiljaa välillä.

big reds

Ensin haukkui Italiaa ja Sveitsiä turhiksi jääkiekkomaiksi, ja nyt urputtaa Jagrin kypärästä.Teemu, pää ylhäällä jatkossa.

7

795

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyylä.

      Taklauksen aikana oli myös toinen suomalaispelaaja kampeamassa Jagria nurin takaapäin.

      • myös

        takalauksiin!!!


      • Itte ihmettelin ihan samaa, että TS oli mennyt sanomaan Italiasta ja Sveitsistä jotain noin typerää ,kuin turhia pelejä. Okei! Jos asia olisi noin, niin ei muuta kuin seuraaviin olympialaisiin seitsemän maata mukaan. Minkähän valitustulvan se sitten aiheuttaisi näillä palstoilla, kun mukana ei olisi enään muita kuin SUOMI, KANADA, TSHEKKI, SLOVAKIA, VENÄJÄ, RUOTSI ja USA. Ei ainakaan olisi yhtään ns.heittopussimaata mukana kisoissa, joten ehdottelemaan virallisille tahoille, olkaa hyvä.


    • NHL

      Mitä Teemu sanoo, niin kaikki uskoo,eiks niin.

    • joojoo

      Miksi Selänteen pitäisi olla hiljaa? Siksikö että mies puhuu totta? No Sveitsillä on hetkensä, mutta eipä tuossa italian kiekkoilussa juuri hohtoa ole.

      Mitä tulee Jagrin kypärään niin vanha on vanhaa ja huono huonoa. Vekki miehen kulmassa tuli mitä luultavimmin kypärästä. Vielä kun ko heppu pelaa usein leukahihna auki niin en ihmettele jos pää on auki.

      Jos miulta joku lyö otellessa hampaat rullalle enkä käytä suojia niin en kyl viitsi siitä itkeä.

      • valdem

        kuka sinä olet ja missä sinä pelaat?


      • joojoo
        valdem kirjoitti:

        kuka sinä olet ja missä sinä pelaat?

        En pelaa kiekkoa, harrastan muita kontaktilajeja. Tarkoitan vain ja ainoastaan sitä että turha itkeä puuttellisilla suojilla pelatessa.

        Ruudun taklaus osui kyllä huonoon hetkeen mutta kannattaapa katsoa esim tälle palstalle linkitettyä videota, katso millon sen Jagrin pää painuu alas.
        Jagr on pystyssä, ruudun vauhti nyt on ehkä himpun kova mutta jagr vetää itsensä kyyryyn vähän ennen törmäystä.

        Vikaa molemmissa, mutta verenvuoto mitä luultavimmin vääränlaisen suojuksen vika.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      409
      3457
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      315
      1571
    3. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      85
      1379
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      110
      1377
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1348
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      59
      1306
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      48
      1199
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      81
      1115
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      29
      1007
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      34
      913
    Aihe