Selänne voisi olla hiljaa välillä.

big reds

Ensin haukkui Italiaa ja Sveitsiä turhiksi jääkiekkomaiksi, ja nyt urputtaa Jagrin kypärästä.Teemu, pää ylhäällä jatkossa.

7

836

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyylä.

      Taklauksen aikana oli myös toinen suomalaispelaaja kampeamassa Jagria nurin takaapäin.

      • myös

        takalauksiin!!!


      • Itte ihmettelin ihan samaa, että TS oli mennyt sanomaan Italiasta ja Sveitsistä jotain noin typerää ,kuin turhia pelejä. Okei! Jos asia olisi noin, niin ei muuta kuin seuraaviin olympialaisiin seitsemän maata mukaan. Minkähän valitustulvan se sitten aiheuttaisi näillä palstoilla, kun mukana ei olisi enään muita kuin SUOMI, KANADA, TSHEKKI, SLOVAKIA, VENÄJÄ, RUOTSI ja USA. Ei ainakaan olisi yhtään ns.heittopussimaata mukana kisoissa, joten ehdottelemaan virallisille tahoille, olkaa hyvä.


    • NHL

      Mitä Teemu sanoo, niin kaikki uskoo,eiks niin.

    • joojoo

      Miksi Selänteen pitäisi olla hiljaa? Siksikö että mies puhuu totta? No Sveitsillä on hetkensä, mutta eipä tuossa italian kiekkoilussa juuri hohtoa ole.

      Mitä tulee Jagrin kypärään niin vanha on vanhaa ja huono huonoa. Vekki miehen kulmassa tuli mitä luultavimmin kypärästä. Vielä kun ko heppu pelaa usein leukahihna auki niin en ihmettele jos pää on auki.

      Jos miulta joku lyö otellessa hampaat rullalle enkä käytä suojia niin en kyl viitsi siitä itkeä.

      • valdem

        kuka sinä olet ja missä sinä pelaat?


      • joojoo
        valdem kirjoitti:

        kuka sinä olet ja missä sinä pelaat?

        En pelaa kiekkoa, harrastan muita kontaktilajeja. Tarkoitan vain ja ainoastaan sitä että turha itkeä puuttellisilla suojilla pelatessa.

        Ruudun taklaus osui kyllä huonoon hetkeen mutta kannattaapa katsoa esim tälle palstalle linkitettyä videota, katso millon sen Jagrin pää painuu alas.
        Jagr on pystyssä, ruudun vauhti nyt on ehkä himpun kova mutta jagr vetää itsensä kyyryyn vähän ennen törmäystä.

        Vikaa molemmissa, mutta verenvuoto mitä luultavimmin vääränlaisen suojuksen vika.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      465
      1351
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      64
      1126
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      852
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      61
      815
    5. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      757
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      100
      723
    7. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      72
      704
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      681
    9. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      30
      677
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      62
      664
    Aihe