Kypärän Mukaanko Taklataan

Vastenmielinen..

taklaus Ruudulta,onneksi kaikki on videolla.Suomen joukkueen ainoa oikea teko olisi pyytää Jagrilta anteeksi ja passiittaa Ruutu kotiin.
Harvoin olen nähnyt noin raukkamaista taklausta ja tietysti Suomi sen tekee....hävettäää

9

788

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ooooooooooooooooo

      nyt vittu toi narina. Pyydetään anteeksi, voi vitun ääliö, mikä idea. Taklaukset kuuluvat peliin. Naurettavaa valitusta.

      • taklaukset

        kuuluvat peliin,ei tuollaiset raukkamaiset selkään taklaukset.
        Kuten ruudun saama jäähykin osoittaa.


      • anaali

        Siinä oli muutenkin jo kamppailutilanne Jagrin ja jonkun toisen suomalaispelaajan välillä. Tällöin Jagr horjahti ja Ruutu ajoi kuuppaan.


      • jykä
        anaali kirjoitti:

        Siinä oli muutenkin jo kamppailutilanne Jagrin ja jonkun toisen suomalaispelaajan välillä. Tällöin Jagr horjahti ja Ruutu ajoi kuuppaan.

        vielä anteeksi,täällähän ei ole kuin perseennuolijoita.mahtaa olla kiva syödä ruskealla kielellä??? meidänkin peliporukassa on pari kaveria jotka pelaa kummelikypärällä(kummelistories,eskon päässä)ja pelaavat omalla vastuulla,verta on valunut ja uusia punaviivoja tullut jäälle,mutta hameita ei ole tarvinnu ostaa,nää nyky nuoret nyt alkaa jo poraa kun bic mac on vähän kylmä!tervetuloa elämään,pullamössöt ei kestä sitä.


    • Förin_äijä

      Raukkamainen taklaus se oli. Siitä olen samaa mieltä.

      Joukkuetta on kuitenkaan turha hävetä Ruutun sikailun takia. Kun taito ei riitä niin taidon puutetta korvataan törkeilyllä!

      Leijonat ovat pelanneet joukkueena loistavasti. Se mikä äijää on miellyttänyt peleissä on se kun loistava Tupu-Hupu-Lupu ketju näyttää kuinka jääkiekkoa pelataan.

      Saku tarjoilee nappisyöttöjä. Ville on aina oikeassa paikassa ja Jere tekee armotonta työtä. Samassa ketjussa kun ukot vielä nähtäisiin niin tulisi siitä vuoden 95 ilotulitus.

      Loistavaa on ollut katsella kun Saku ja Teukka Salama pelaavat yhteen. Saku kun syöttää niin syöttö tulee lapaan ja Teukan ranne toimii salamana.

      Ei siis mitään hävettävää joukkueen puolesta. Valmentajat voisivat nyt vaan jättää Ruutun huoltotehtäviin. Kentälle ei häntä kukaan kaipaa!

      • Ruutu......

        Syyllistyi ja siitä ei sympatiaa heru muuta kuin kiekko ja kotikatsomoiden pohjasakalta eli sikarahvaalta.Lätkä on miesten kova peli mutta siihen ei kuulu vastustajan tahallinen vahingoittaminen.


      • Ruutu...... kirjoitti:

        Syyllistyi ja siitä ei sympatiaa heru muuta kuin kiekko ja kotikatsomoiden pohjasakalta eli sikarahvaalta.Lätkä on miesten kova peli mutta siihen ei kuulu vastustajan tahallinen vahingoittaminen.

        ...mitä mieltä NHL:SSÄ ollaan, kun pelit jatkuu siellä. Tosin Jagrin kuulemani mukaan ei käynyt kovinkaan pahasti(ei aivotärähdystä ymv), mutta tätähän ne vähän pelkäävät siellä, että jos pelaajat loukkaantuvat täällä juuri vähän ennen kuin ratkaisupelit alkavat rapakon takana ja kuten kaikki tietävät, mikä status Jagrilla on siellä. Voi olla, että Ruutua ja sen tekosia aletaan seuraamaan tarkemmin. Ei nimittäin tuu kovin hyvä fiilis, jos täällä seurajoukkueiden tähtipelaajat palaavat täältä jalat kipsissä tmv.


    • Sääntökirja

      1.Jos vastaanottaja kyykistyy Sadasosia ennen taklausta tulee vastaanottajalle rangaistus.
      ja lisäksi ruudun tapauksessa taklaus ei kohdistunut päähän vaan kylkeen Jagr itse laittoi pään sinne kropan ja laidan väliin
      ja lisäksi jagr pelaa kyseenalaisella kypärämallilla että siinä se kypärä viilsi Jagrin silmäkulman auki

    • merenpoika*

      Mielestäni Jarkko Ruutu pitäisi passittaa kotiin ja omalla kustannuksellaan!
      Siellä päivärahaa nauttii "ammattiylpeänä" ja jokainen aidon jääkiekon ystävä tajuaa hänen toimineen todella sikamaisesti!

      Luku sinäänsä on YLE:n studiotoimittaja, joka vielä höysti erätauolla lauseellaan "urheiluviihdettä parhaimillaan".

      Kyllä hävettää moiset tyypit.

      Kumpikin kävellen kotiin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2284
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      26
      1127
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      84
      1007
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      922
    5. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      127
      867
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      793
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      769
    Aihe