Tauno Käyhkö ja Esko Rautionaho

Kyllä Käyhkö ja Piki Rautionaho sentään olivat kovia mäkimiehiä nykyisiin verrattuna. Sentää aikamiehen näköisiäkin eikä mitn pojannulikoita. Näin ön.
24534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

niin olivat. nyt jenny rautionaho jatkaa isänsä jäljillä.

Äänestä

Ennen vanhaan mäkimiehet hyppäsivät paljon, ja nimenomaan jo nuorina. Runtiinia tuli lentämiseen. Nyt suomen mäkimiehet asettuvat heti ponnistuksen jälkeen sen verran pystyyn, että ei varmasti lennä pitkälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Walter Steiner kirjoitti:

Kyllä Käyhkö ja Piki Rautionaho sentään olivat kovia mäkimiehiä nykyisiin verrattuna. Sentää aikamiehen näköisiäkin eikä mitn pojannulikoita. Näin ön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu