minulla on 2.0i doch sierra varustettuna simonssin putkistolla ja tarvitsisin lisää tehoa autooni. pudjettina voisi pitää sellaista paria sataa euroa.. eli mitä suosittelisitte minun tekemään.. kiitos kaikille auttaneille jo etukäteen!
sierraan potkua
anza85
5801
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pari sataa riittää juuri ja juuri Hiclone-pyörrekiihdyttimeen Hot Earth-maattokaapelisarjaan. Odotettavissa oleva tehonlisäys noin 5 - 7 hv.
kannattaa ostaa vapaavirtaus-suodatin, poista alkuperänen ilmanputsarikotelo sekä "imuäänenvaimennin" vai mikä lie tyhjänpäivänen boksi siinä on, katkase putki tämän boksin, ja ilmamassa-anturin (sahalla)välistä ja lyö siihen se vv-suodatin mallia kartio. pikkunen ero mut kaverin akkorti ei sen jälkee enää pysyny perässä =).
Moposportilla maksaa nokat 299. Sillä piristyy jo kummasti. Pitää sun Sierraan kuiteskin kohta vaihtaa nokka-akselit...
hiottaa vakiosta vaikka Laaksosella. löytyy tieto taitoa millaset kannattaa tehä. Eikä varmaankaan maksa noin paljon.
missä päi mahtaa sijaita tämä Laaksosen yritys?